Šafránková prohlásila, že se s Abrhámem chtěla rozvést. Jak je to možné, když jí byl celý život oporou?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Josef Abrham Libuse Safrankova
Zdroj: Profimedia

Před několika dny se Českem prohnala velice smutná zpráva. Navždy nás opustila známá herečka Libuška Šafránková, která zemřela v osmašedesáti letech. Po smrti se u některých lidí dostane na povrch více informací, stejně tak jako u Šafránkové. S dalšími přišel deník Blesk.

Snad úplně každý vztah má sem tam nějaké problémy. Tak tomu bylo i v případě jednoho z nejpevnějších manželství českého šoubyznysu, Libušky Šafránkové a Josefa Abrháma. Tento pár spolu prožil krásných čtyřicet pět let.

Společně zvládli veškeré problémy

Opatrně a slušným tónem o nějakém tom problému Libuše promluvila již v roce 1993 v knize Ghetto vyvolenců. „Asi bych se těžce rozváděla. Je to jako se svatbou v kostele. Ale poctivě a pocitově – někdy čtyřikrát za den,“ říkala Šafránková v divadelní hře o legendách Národního divadla.

S partnerem, na kterého si musela i nějakou chvíli počkat, žila až do své smrti. O jaké problémy se v manželství jednalo, to věděli jen Libuše a Josef.

Šafránková se nebála do vztahu vstoupit i tehdy, když ještě Abrhám udržoval paralelní vztah se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. Sama Urbánková slyšela, jak Šafránková při prvním setkání s Abrhámem řekla: „Toho si vezmu!“

Jak herečka řekla, tak se i stalo. Svou velkou lásku pár stvrdil v roce 1976 v kostele, a i přes nějaké menší problémy patřili mezi stabilní páry českého šoubyznysu. Od roku 2014 začala Šafránková bojovat s rakovinou plic a Abrhám jí byl tou největší oporou.

Velká rána pro nejbližší

Neustále se o manželku staral a snažil se jí být nablízku. Smrt Šafránkové ho velmi zdrtila a aktuálně se o něj strachuje celá rodina. Abrhám na tom není zdravotně dobře a blízcí doufají, že se se smrtí své manželky alespoň částečně vyrovná.

Popelka bude mít celkem tři pohřby. Ty proběhnou v pátek pětadvacátého června v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Veřejné tiché rozloučení se bude konat od desáté do čtrnácté hodiny. Od šestnácté hodiny pak bude provinciál Jakub Sadílek sloužit mši, která bude pouze pro nejbližší rodinu.

Mše pro nejbližší rodinu bude přenášena i před kostel a bude podáváno svaté přijímání. Zádušní mše a uložení na hřbitově se uskuteční o týden později v hereččině rodných Šlapanicích u Brna.

Zdroj: Blesk.cz

Autor: František OlšaSouvisející články