Sazka darovala jízdní kola do dětského domova

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sazka jizdni kola
Zdroj: Sazka

V rámci prestižního etapového závodu Sazka Tour předala společnost Sazka 7 BMX kol a 7 helem do Dětského domova Šance z Olomouce. Dar předal generální ředitel Sazky Aleš Veselý ihned po vyhlášení vítězů první etapy závodu, a to ve čtvrtek 5. srpna v Uničově na náměstí.

„Cyklistika je společenským fenoménem, který jde napříč generacemi i českou populací. Covid zájem o tento sport ještě více akceleroval, tudíž je velmi obtížné sehnat v této době kvalitní kolo. Je to úžasný sport, který děti baví. Nás zase baví dělat jim radost,“ řekl k daru Aleš Veselý, generální ředitel Sazky.

Sazka jizdni kola

Zdroj: Sazka

Sportovního vybavení není nikdy dost

Zástupce ředitele Dětského domova Šance z Olomouce Petr Gardelka k tomu dodal: „Máme radost, že se naše děti budou moci věnovat jízdě na kole více než kdy dříve. Sportovního vybavení v dětských domovech nikdy není dost.“

Sazka jizdni kola

Zdroj: Sazka

Největší a tradičně nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích letos změnil svůj název. Třináctý ročník etapového podniku první kategorie UCI namísto dosud známého pojmenování Czech Tour nesl od letošního roku název SAZKA Tour.

Ředitelem SAZKA tour je bývalý špičkový cyklista

Závod se jede ve čtyřech krajích v termínu 5. – 8. srpna 2021. Vítězem první etapy závodu je německý jezdec Joshua Huppertz.

Stejně jako v loňském roce bude opět ředitelem závodu Leopold König. Bývalý špičkový český cyklista, k jehož největším úspěchům patří sedmé místo v celkovém pořadí Tour de France v roce 2013 a šesté místo na Giro d´Italia.

„Vstupujeme do nové éry a nových životních zkušeností. Velmi se na tuto práci těšíme a uvědomuji si, že máme unikátní příležitost ze SAZKA Tour udělat jednu z nejprestižnějších cyklistických akcí na světě,“ přidal Leopold König, který sám Czech Tour vyhrál dvakrát, když nejlepší byl v letech 2010 a 2013.

Autor: Marek SlaninaSouvisející články