Science festival v Gutovce představí vědu zábavnou formou. 2. ročník festivalu je určen rodinám s dětmi

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
deti_veda
Zdroj: Shutterstock

V sobotu 3. září od 10.00 do 22.00 hodin čeká na rodiče s dětmi bádání a objevování na 20 vědeckých stanovištích. Vědecký festival se koná ve sportovním areálu Gutovka v Praze 10 letos již podruhé.

Pod vedením skutečných výzkumníků si tady předškolní a školní děti na vlastní kůži vyzkouší, jak zábavná může věda být. V přiloženém videu se dokonce můžete podívat, jak to vypadalo vloni na úplně prvním Science festivalu v Gutovce:

„Těší mne, že Praha připravila Science festival, který dětem i rodičům přinese nejen zábavu, ale podpoří také vztah nejmenších Pražanů k přírodním vědám nebo výzkumným aktivitám. Vytvářet vztah k přírodě a jejím zákonitostem již od útlého věku je velmi důležité. Ráda bych také všechny pozvala na film Planeta Praha, který bude v rámci festivalu promítnut,“ uvádí na webových stránkách Prahy Jana Plamínková, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí, infrastruktury a technické vybavenosti.

„Film představuje pestrost pražské přírody, když poutavě zobrazuje život zvířecích a rostlinných druhů v zákoutích našeho hlavního města. Přibližuje dobrodružné příběhy řady zvířat a rostlin,“ dodává Plamínková k promítání nového filmu Planeta Praha.

Na co se těšit?

Všichni návštěvníci si v multifunčním areálu Gutovka budou v sobotu 3. září moci vyrobit vlastní parfém z připravených macerátů, pomazlit se s živou mnohonožkou nebo se podívat do proskleného včelího úlu. Nebude chybět možnost si odlít trilobita, vyhrabat kostru dinosaura a také dozvědět se více o pravěkých zvířatech, stojí na stránkách Prahy.

Těšit se mohou lidé mimo jiné na dílnu animovaného filmu. Zájemci o detektivní obor si budou moci vyzkoušet snímání otisků prstů nebo si odnést domů vlastní DNA, kterou budou pod dohledem vědců přímo na místě izolovat.

Ti nejaktivnější návštěvníci, kteří navštíví alespoň 15 stanovišť, dostanou navíc zmrzlinu vyráběnou z tekutého dusíku a další odměny a knihy, doplňuje program web akce Science festival.

Organizátoři festivalu nezapomenou potěšit ani vaše sluchové bubínky. Na akci totiž vystoupí nejlepší bejbypanková kapela ve vesmíru Kašpárek v rohlíku!

Zdroj: Praha, Facebook, Science festival

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články