Sebevražda před Ministerstvem zdravotnictví: Padesátiletému muži už záchranáři nedokázali pomoci

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
policie
Zdroj: Shutterstock

Ve čtvrtek 11. 3. 2021 večer dostala policie zhruba kolem 19:15 hlášení o střelbě před Ministerstvem zdravotnictví. Poté, co hlídka dorazila na místo společně se záchranáři, byl objeven mrtvý padesátiletý muž. Ten podle všeho spáchal sebevraždu.

Policie na místě vyloučila zavinění třetí osoby. Vše nasvědčovalo tomu, že si střelné poranění hlavy způsobil muž sám a úmyslně. A to jak podle důkazů z místa činu, tak i podle pozdějších výslechů svědků.

Ti popřeli, že by muže k činu kdokoli nutil, nebo že by ho zranil někdo jiný. Všichni očití svědci mohli potvrdit, že si muž život vzal sám.

Záchranáři už nemohli nic udělat

Svědci vypověděli, že muž na místo dojel tramvají. Pak pěšky přešel před budovu ministerstva, vytáhl zbraň a obrátil ji proti sobě.

I když reakce okolních lidí byly rychlé, muž byl na místě mrtvý. Přivolaní záchranáři už nemohli dělat nic jiného než konstatovat smrt.

Policie místo zajistila a promluvila s několika svědky. Zbylé vyslechla následujícího dne. Co muže k jeho činům vedlo, prozatím není zřejmé.

Na místo byl vyslán koroner

„Záchranáři už nemohli muži nijak pomoci. Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ informovala média mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Na místo byl proto vyslán inspektor a koroner, aby zajistili tělo pro pitvu. To bylo následně převezeno na pitevnu, kde proběhly další kroky.

Budova Ministerstva vnitra se nachází v Praze na Letné. Prozatím není jasné, zda mělo místo sebevraždy s činy padesátiletého muže co dočinění.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články