Šestou nejhezčí památkou na světě je Karlův most. Pražská památka je pro cizince krásná

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
karluv_most
Zdroj: Shutterstock

Cestovní web Kuoni ve spolupráci s webem TripAdvisor vytvořili žebříček s názvem Nejkrásnější památky světa: Kde najít atrakce, které musíte vidět ve městech po celém světě. Po analýze více než 452 000 recenzí TripAdvisoru a po vyhodnocení britským cestovním webem Kuoni se Karlův most umístil v první desítce.

TripAdvisor je americká internetová stránka věnovaná cestování a turismu. Obsahuje především recenze a tipy a její obsah vytvářejí sami uživatelé. Na stránkách je také diskusní fórum cestovatelů.

Neobvyklý výzkum

Žebříček sestavený britským cestovním webem Kuoni zvolil empirický přístup a počítal, kolikrát uživatelé cestovatelského webu TripAdvisor použili slovo „krásný“ ve vztahu ke konkrétní turistické lokalitě, vysvětluje pozadí žebříčku web Expats.

Karlův most označilo k červnu, kdy byl proveden průzkum, za „krásný“ 10 870 uživatelů TripAdvisoru. „Je to jeden z nejkrásnějších mostů na světě. Okouzlující a tajemný v noci, s tisíci lidmi ve dne,“ cituje jednoho hodnotícího web Expats. „Obzvláště doporučuji ho navštívit, když slunce zapadá, protože je z něj krásný výhled na hrad,“ dodává jiný hodnotící.

Central Park je nejkrásnější na světě

V žebříčku Top 20 nejkrásnějších památek z celého světa se na prvním místě umístil manhattanský Central Park. Recenze tohoto místa obsahují slovo „krásný“ 22 880krát. Velký veřejný městský park s názvem Central Park je plný úchvatných památek, včetně jezera pro plavbu na člunech, laviček s mnoha zákoutími, kluziště a zámku. Park milují cizinci i místní, a není proto divu, že obsadil první příčku.

Na druhém místě se umístila římská Fontana di Trevi. Monumentální fontána vybudovaná v pozdně barokním stylu s přechodem ke klasicismu byla dokončena ve druhé půli 18. století. Do hlavního města Itálie se mimo jiné za touto památkou vydává velké množství cizinců. Celkem 18 283krát se proto v recenzích tohoto místa objevilo vyhledávané slovo „krásný“.

Další skvosty světa

Na dalších místech v žebříčku se umístila pařížská katedrála Notre-Dame, barcelonský chrám Sagrada Familia architekta Antoniho Gaudího nebo jedna z hlavních turistických atrakcí amerického města Las Vegas fontána Bellagio.

Použití anglického slova jako kritéria vytváří ve studii trochu zkreslení a devět z 20 nejvýznamnějších památek bylo v anglicky mluvících zemích. Jediné asijské památky byly ve Spojených arabských emirátech a žádná nebyla v Jižní Americe, dodává k vyhodnocení Expats.

Zdroj: KUONI, TripAdvisor, Expats

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články