Slavnosti piva a gastrofestival v Písku potěší návštěvníky o prvním zářijovém víkendu

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
pivo_fest
Zdroj: Shutterstock

Více než 60 druhů piv, dvě hudební pódia, fashion, design market, farmářský trh a program pro děti nabídne dvoudenní festival dobrého jídla a pití. Oblíbená jihočeská akce se letos opět koná v krásném prostředí Palackého sadů v centru Písku.

Již desátý ročník festivalu Slavnosti piva Písek začne v pátek 2. září. Ochutnat zde můžete pivo a cidery z rekordních 28 přihlášených pivovarů. A novinkou letošního výročního konání jsou skleněné půllitry.

Pořadatelé se totiž rozhodli neplýtvat jednorázovými plastovými kelímky. Natočit si tak můžete nechat do vratného kelímku, nebo do skla, které je nevratné a zůstane vám.

„Už několik let nás podporuje firma Odpady Písek, kde ví asi nejlépe, jaký je problém s plastovým odpadem. My jim za to moc děkujeme a slibujeme, že toho odpadu budeme produkovat co nejméně,“ uvádí pořadatelé k problému s odpadem na svém facebooku.

Široký výběr kvalitního jídla

„Kvalitní jídla nabízejí food trucky a stánky, které přijíždějí z celých Čech jen proto, aby návštěvníci ochutnali nejen vynikající hamburgery, ale také vietnamská, thajská a mexická jídla. Trhaná masa mnoha chutí, pokrmy s chilli, nebo vegetariánská jsou také samozřejmostí a příchozí jsou touto nabídkou většinou nejen překvapeni, ale i nadšeni,“ uvádí organizátoři na svých stránkách.

Hudba i doprovodný program

Festival nabídne dvě hudební pódia, na kterých se během dvou dnů trvání vystřídá několik hudebníků a DJů, například v pátek Frankie & the Deadbeats, The Rocket Dogz nebo Prague Conspiracy. V sobotu vystoupí mimo jiné Závodní ovce, Sour Bitch a celý festival uzavře duo Malalata.

Na Slavnostech piva můžete zajít také na Mint market. Jedná se o trh se svěží módou, a dále můžete zavítat do koktejlových barů, vinných stánků nebo na výběrovou kávu od Travel cafe Písek. Pro děti je každoročně připraven bohatý program v podobě workshopů a her.

Zdroj: Slavnosti piva Písek, Facebook

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články