Hudební ceny MTV Video Music Awards jsou rozdány. Hlavní cenu získala Taylor Swift

od Veronika Holcová
3 minuty čtení
taylor_swift
Zdroj: Profimedia

Ceny VMA se každoročně udílejí hudebníkům za jejich videoklipy již od roku 1984 na televizní stanici MTV. Letos se ceremoniál konal 29. srpna v Newarku ve státě New Jersey a večerem provedli LL Cool J, Nicki Minaj a Jack Harlow.

Videoklipem roku se stalo video k písni country popové zpěvačky Taylor Swift: All Too Well (Taylor’s Version), který má 10 minut. Existuje ještě jedna hraná verze videoklipu, která má necelých 15 minut. Swift k němu sama napsala scénář a režírovala ho. Píseň pochází ze studiového alba Red (Taylor’s Version), které vydala v listopadu roku 2021. Jedná se o znovunahrané album Red původně vydané v roce 2012.

Taylor Swift převzala hlavní cenu v podobě stříbrného kosmonauta s vlajkou MTV. Oděna do róby slavného návrháře Oscara de la Renty poděkovala svému týmu a hlavně fanouškům a oznámila jim, že 21. října letošního roku vyjde její nové studiové album s názvem Midnights. Následně oznámení sdílela i na svém twitteru:

Výherci hudebních cen

Ceny VMA jsou udíleny v několika kategoriích. Jako hudebník roku byl oceněn rapper z Portorika Bad Bunny, cenu si ale nemohl převzít osobně během ceremoniálu, protože právě odehrával svůj vlastní koncert.

Hned dvě ceny si odnesl Harry Styles, zpěvák z boybandu One Direction nyní boduje jako sólový interpret. Ocenění získal za své třetí studiové album Harry’s House a za videoklip k písni As It Was za nejlepší popový videoklip. Také se však vyhlášení neúčastnil kvůli svému koncertu.

Další dvě ceny si odnesla Nicky Minaj, jednu za avantgardní show, kterou podle MTV dostává za své umění, za hip-hop, který překonává bariéry, a za postavení světové superstar, uvádí web ČT24, a dále za klip k písni Do We Have a Problem? získala i cenu za nejlepší hiphopové video.

Píseň roku získala píseň Happier Than Ever od Billie Eilish z jejího druhého studiového alba Happier Than Ever.

Slavná jména hudebního průmyslu i Johny Depp

Během večera vystoupili rappeři Eminem a Snoop Dogg nebo kapela Red Hot Chili Peppers či zpěvačka Fergie. Zpěvačka Madonna, která je s 20 výhrami nejoceňovanější umělkyní v historii cen MTV, se stala jedinou interpretkou, jež byla nominovaná v každém ročníku během pěti desetiletí udělování těchto hudebních ocenění: 69. nominaci si vysloužila za své 14. studiové album Madame X, cituje agenturu AP web Aktuálně.

Nad publikem se vznášel Moon Person, což je ikonická osoba hudebních cen a podoba ceny, a k lidem promluvil hlasem slavného herce Johnyho Deppa: „Potřeboval jsem tu práci,“ žertoval herec snažící se znovu nastartovat svou kariéru po médii propíraném rozvodu s Amber Heard. Následně dodal, že je „k dispozici pro každého, kdo slaví narozeniny, bar micva, klidně přijde i zazpívat na svatbu…“

Poprask jménem Måneskin

Snad neexistuje slavnostní ceremoniál, který by se obešel bez skandálů, ať už se jedná o skandální outfity nebo nevhodné chování. Letos se o něj postarala korpulentní zpěvačka Lizzo, která sice výjimečně přišla zahalená, ale výběrem róby trochu přestřelila. Později při svém vystoupení nezklamala a nasoukala se do titěrného růžového overalu.

Italská rocková skupina Måneskin, která v roce 2021 vyhrála hudební soutěž Eurovision Song Contest, je známá svým neotřelým chováním a výstředním stylem oblékání. Frontman skupiny Damiano David se rád odhaluje, během představení, kdy skupina zahrála svůj nový hit SUPERMODEL odhodil vrchní část svého kostýmu a v nohavicích s třásněmi dokonce odhalil holý zadek.

Kytaristka skupina Victoria De Angelis ráda ukazuje své poprsí a neobtěžuje se jej zahalovat jinak než pouze krytkami na bradavky. Tento model zvolila i na své vystoupení, ovšem krytku si strhla popruhem své kytary a kamera byla okamžitě odvrácena do publika. Někteří diváci se proto bouří, že jde o cenzuru, komentuje situaci web Super.

Kapela Måneskin získala cenu v kategorii alternativní hudba za skladbu I Wanna Be Your Slave.

Zdroje: MTV, Twitter, ČT24, Aktuálně, Super, YouTube, Facebook

Autor: Veronika HolcováSouvisející články