Šmarda bude znovu kandidovat na předsedu ČSSD a chce se pokusit o restart strany. Tomu ale lidé už nevěří

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Michal Smarda
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

ČSSD musí směřovat jedině sociálně demokratickým směrem. Jakékoli jiné možnosti její předseda Michal Šmarda odmítá. Uvedl to v Rozstřelu na serveru iDNES, kde zároveň potvrdil svou kandidaturu na předsedu strany na červnovém sjezdu ČSSD v Plzni.

Podle Šmardy udělala v minulosti ČSSD řadu chyb, za které by se měla lidem omluvit. V současné době podle něj proběhl jakýsi restart strany, který mnohé věci změní.

Málo se mluvilo o pozitivech

„Sociální demokracie je tady 145 let. A když budujete jeden organismus, jedno společenství, tak přitom naděláte řadu chyb,“ cituje Šmardu server iDNES.

Politik uznává, že v minulosti udělala ČSSD řadu chyb, je mu ale líto, že veřejnost vnímala pouze to negativní. Naopak to, co se straně povedlo, upadlo velmi rychle v zapomnění a mnozí si toho ani nevšimli.

Rýpl si do vlády i opozice

Podle Šmardy je ČSSD schopná mnohé změnit. To se ale podle něj nedá říct o vládních stranách nebo o opozici. „SPD a ANO nepřinášejí reálné návrhy a řešení, místo toho jenom křičí,“ řekl v rozhovoru pro Novinky.

Zkritizoval dále vládní konsolidační balíček, ke kterému podle jeho slov měla být opozice více kritická a udělat něco s tím, aby došlo ke změnám.

V červnu čeká ČSSD sjezd v Plzni, na kterém si zvolí nové vedení. Šmarda podle iDNES doufá, že svou pozici v čele obhájí a představí stranu jako nově zrozenou. Podle veřejnosti už ale strana nemá příliš co nabídnout.

„ČSSD je mrtvá,“ okomentoval velmi stručně situaci pan Tomáš. „Takže opozice je podle vás neschopná? Opět jste nic nepochopili a jenom budete odebírat hlasy opozici, která má naději, i když malou. Ale vy nemáte žádnou,“ vzkázal Šmardovi na facebooku pan Petr.

Zdroj: iDNES, Novinky, Twitter, iDNES, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články