Smrt Ivany Trumpové byla nehoda. Ke kondolencím se připojil i Zeman

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Trump Ivana
Zdroj: Everett Collection / Shutterstock

Zpráva o úmrtí bývalé manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa a zároveň také české rodačky Ivany Trumpové ve čtvrtek obletěla celý svět. Jak ukazují poslední zprávy, zřejmě se jednalo o tragickou nehodu. K celé řadě kondolujících osobností se přidal i český prezident Miloš Zeman.

Ivana Trumpová rozená Zelníčková pocházela ze Zlína. Díky své úspěšné sportovní kariéře se jí podařilo dostat na západ, kde se vdala nejprve za rakouského lyžaře Alfreda Winkelmayra, a poté dokonce za budoucího amerického prezidenta a miliardáře Donalda Trumpa.

Na Československo nezanevřela

Ačkoliv žila trvale v zahraničí, do Československa pravidelně jezdila i se svými třemi dětmi. Navštěvovala zde rodiče, ale také své přátele, například hudebníky Ladislava Štaidla či Felixe Slováčka.

Po příjezdu ji vždy velmi aktivně sledovala tuzemská STB. Zajímal je především její tehdejší manžel Donald Trump, který měl už tehdy jako vlivný podnikatel významné politické styky.

Příčinnou úmrtí byla nehoda

Náhlá smrt třiasedmdesátileté podnikatelky zaskočila úplně všechny. Nejprve byla jako příčina smrti stanovena zástava srdce, jak jsme psali zde. Nyní se ale mluví o nešťastné náhodě.

Informaci přinesl zpravodajský web Novinky s odkazem na oficiální zprávu newyorského soudního lékaře. V té je uvedeno, že Trumpová zemřela na „zranění trupu způsobená nárazem“. Cizí zavinění bylo okamžitě vyloučeno.

Bývalou manželku Donalda Trumpa našla ležet pod schody její asistentka, v tu chvíli ale Ivana již nejevila známky života. Vyšetřovatelé při hledání příčiny jejího pádu ze schodů uvažovali právě o nějaké náhlé zdravotní indispozici. Ta ale nakonec nebyla potvrzena.

Prezident vyjádřil soustrast dětem

K celé řadě lidí vyjadřující soustrast se přidal u český prezident Miloš Zeman. Ten Ivaniným třem dětem, Donaldu, Ivance a Ericovi, zaslal kondolenční dopis. Na oficiálních stránkách Pražského hradu jej zveřejnil tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

„S hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o skonu Vaší matky. Dovolte mi, abych Vám i celé Vaší rodině a Vašim blízkým vyjádřil upřímnou soustrast,“ píše hlava státu v úvodu dopisu.

„Vaše matka byla nejen vynikající sportovkyní a schopnou manažerkou, ale také si ji pamatuji jako laskavého a srdečného člověka. Kromě toho zůstala hrdou Češkou, která na svoji vlast nikdy nezapomněla,“ dodává český prezident.

O tom, že měl s Ivanou Trumpovou dobré vztahy svědčí i fakt, že ji v roce 2017 nabízel místo amerického velvyslance v Praze. Ta však pozici nakonec odmítla, neboť se jí práce zdála příliš časově náročná a ona se chtěla raději dále věnovat svému podnikání v realitách.

Zdroj: Pražský hrad, Novinky, Přehledně24, CNN Prima NEWS, ČTK

Autor: Markéta MladáSouvisející články