Zemřela Ivana Trumpová. Bývalý prezident Spojených států truchlí, žila prý hlavně pro své děti

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ivana trump
Zdroj: Profimedia

Ve věku 73 let zemřela první žena bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana Trumpová. Československá rodačka měla s Trumpem tři děti. O jejím úmrtí informoval zahraniční web ABC NEWS. Podle přivolaných záchranářů zemřela na zástavu srdce.

Smrt Trumpové šokovala statisíce lidí. K celé události se vyjádřila řada politiků, a především sociální sítě tak zaplavily upřímné soustrasti a informace o tom, jak skvělou ženou Ivana byla. Samotného exprezidenta smrt jeho bývalé ženy šokovala.

„Naše matka byla neuvěřitelná žena, silná v podnikání, prvotřídní sportovkyně, oslňující kráska, starostlivá matka a přítelkyně,“ stojí v prohlášení rodiny. „Byla z těch, co přežijí. Utekla před komunismem, přijala tuto zemi, naučila své děti tvrdosti, soucitu a odhodlání.“

Truchlící Trump

„S hlubokým zármutkem bych rád informoval všechny, kteří ji milovali, a bylo jich mnoho, že Ivana Trumpová zemřela ve svém domě v New Yorku,“ napsal Trump na svou platformu Truth Social. „Byla to úchvatná, krásná a báječná žena, která vedla skvělý a inspirativní život,“ dodal.

Jak píší i Novinky, Ivana žila především pro své tři děti, které byly její velkou pýchou. I o tom se její exmanžel v příspěvku zmínil. „Byla na ně tak pyšná, stejně jako jsme my všichni byli pyšní na ni,“ nechal se slyšet.

„Máma byla skvělá, okouzlující, vášnivá a hrozně vtipná. Žila svůj život naplno – nikdy si nenechala ujít příležitost zasmát se či zatancovat,“ napsala dcera Trumpové na twitteru. Kromě rodiny se ke smrti velké ženy vyjádřila i řada politiků.

I přes rozvod měli dobré vztahy

Ivana Trumpová se narodila 20. února 1949 ve Zlíně, za svobodna se jmenovala Zelníčková. Po emigraci do Kanady se seznámila s Donaldem Trumpem, kterého si v roce 1977 vzala. Manželství ale netrvalo dlouho. Do Československa se však Ivana vracela na návštěvu za svými rodiči, často přijela i se svými dětmi.

V roce 1992 byl sňatek ukončen, a to kvůli Trumpově románku, který mu Ivana nedokázala odpustit. V posledních letech nicméně měla s americkým exprezidentem podle médií skvělé vztahy, proto ho její smrt skutečně zasáhla.

V minulosti podle České televize Trumpová odmítla místo velvyslankyně USA v České republice. Podle českého prezidenta Miloše Zemana odůvodnila svůj postoj tím, že by to bylo moc pracovně náročné. Ve Spojených státech tak podnikala v realitách.

Zdroj: CNN, ABC NEWS, Novinky, iDNES, Seznam Zprávy, Česká televize, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články