Současné počasí řidičům nepřeje. Nejprve ledovka, teď sníh i mlha

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Namraza
Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Ledovka včera sevřela část republiky. Nebezpečí hrozilo na Vysočině, v části Jihočeského kraje a po celém Ústeckém kraji vyjma Děčína. Špatná sjízdnost silnice si nakonec vyžádala jednu oběť. Meteorologové upozorňují, že by řidiči měli být opatrní i nadále.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pondělí výstrahu před ledovkou, která postihla některá území České republiky. Ledovka se objevovala jak na silnicích, tak i na chodnících. Doporučena tedy byla opatrnost jak řidičům, tak také chodcům.

Osudný smyk

Špatná sjízdnost vozovky způsobila jedno úmrtí, a to u Broumova v okrese Náchod. Řidič vozu značka Audi, sedmapadesátiletý cizinec, dostal na vozovce smyk. Bohužel jel ve stejné chvíli v protisměru sypač, do kterého osobní automobil čelně narazil.

„Lékařka na místě konstatovala zranění neslučitelná se životem, kterým muž na místě podlehl,“ uvedla pro Novinky.cz mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová. Na místo sice dorazil vrtulník, kvůli nepříznivému počasí však nemohl přistát. Řidič sypače vyvázl z nehody bez zranění.

Někde opět sněžilo

Ani nadcházející dny nebudou pro řidiče ideální. Měli by tedy řídit se zvýšenou opatrností. Podle ČTK se se špatným počasím potýká a potýkat bude většina území republiky.

Ve vyšších polohách se dnes objevily sněhové přeháňky a motoristé si tak museli dát pozor na čerstvý sníh. Nejvíce ho v noci napadlo na území Olomouckého kraje. Na většině hlavních tahů byl sníh brzy odhrnut a k dopravním komplikacím tak nedocházelo.

Problémy se ale objevovaly na silnici nižších tříd. Ujetá vrstva sněhu se totiž vlivem mrazu změnila v ledovku, která nebyla často patrná.

Meteorologové nabádají k opatrnosti

Na území Jihočeského kraje se zase objevoval déšť se sněhem, ale i ten po dopadu na vozovku mrzl a působil řidičům problémy. V některých částech republiky, především na Vysočině, se objevovaly také mlhy. Řidiči tak museli sundat nohu z plynu i tam.

Podle ČHMÚ by měli být řidiči i nadále opatrní. Kromě sledování aktuálních opatření je také třeba počítat se zdržením a s tím, že cesta zabere více času než obvykle.

Zdroj: ČTK, Novinky.cz, Seznamzpravy.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články