Starosta Řeporyj Pavel Novotný zuří: Neočkovaní začínají vraždit své spoluobčany

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pavel novotny
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Ačkoli mnoho lidí se už očkovat proti koronaviru nechalo, stálo jsou mezi námi ti, kteří to z nějakého důvodu odmítají. A v poslední době se víc a víc mluví o tom, že právě vakcinace obyvatelstva je jedinou cestou, jak se pandemie konečně zbavit. Mnoho lidí tak veřejně vystupuje proti těm, kteří zatím očkovaní nejsou.

Politici, úředníci a významní lidé, jejichž názor má nějaký vliv. Ti všichni mluví v poslední době o očkování čím dál častěji a téma zaplavuje také sociální sítě. Právě tam se nedávno rozvášnil k tématu koronavirové krize také starosta Řeporyj Pavel Novotný.

Podle jeho slov jsou neočkovaní nezodpovědnými jedinci, kteří šíří mezi ostatními občany jedině to špatné, a každý by se měl zamyslet nad tím, jaká situace skutečně je. Nejde jenom o to, že tito lidé ohrožují sebe, ale také všechny okolo.

Už dost těch keců

„Neočkovaní začínají vraždit spoluobčany,“ vyjádřil se velmi tvrdě starosta na svém instagramu u příspěvku, který tvrdí, že košická nemocnice musela kvůli covidu zastavit dokonce i plánované operace a hospitalizace. Podle slov Novotného jsou neočkovaní lidé doslova zhoubou.

„Matematika je neúprosná. Očkovaní, pokud chytnou covid, ten se v nich nedokáže množit, vždy předávají dál menší dávky, než sami chytli, proto je očkování správně, a už dost těch keců, že je to k ničemu a že očkovaní a neočkovaní jsou na tom stejně,“ rozvášnil se.

Nakonec dodal, že z lidí, kteří jsou neočkovaní, se mu dělá zle, a měli by ho přestat na jeho profilu na sociálních sítích sledovat. Lidem v komentářích se ale očividně jeho přísná slova nelíbí, a dokonce mají za to, že se na účet starosty dostal někdo cizí.

Někdo ti bloknul mozek?

„To ti někdo bloknul účet? A nebo mozek?“ ptá se jeden z komentářů, podle kterého není vyjadřování starosty úplně v pořádku. I kdyby měl v lecčem pravdu, slova, která použil, jsou ofenzivní a možná už opravdu přehnaná. A souhlasí s tím i další lidé.

„Hele jako sorry, sám mám tečku, ale tohle selektování a obviňování lidí je už docela hnus. Jako kdyby společnost nebyla už tak dost rozvrácená,“ napsal někdo, kdo sice očkování sám má, zároveň ale nevidí potřebu v tom do něho nutit ty, kteří je podstoupit nechtějí.

Nehledě na to, že celá řada lidí se neočkuje ze zdravotních důvodů nebo jde o ženy, které kojí a bojí se, co by s nimi v takovém případě vakcinace udělala. Očkování je na jednu stranu rozhodně cestou, jak s covidem bojovat. Na druhou stranu je ale také důvodem, proč ve společnosti mezi lidmi nastává zlo.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články