Tchyně těhotné ženy, která zemřela při tornádu, promluvila. Budete mít problém zadržet slzy

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tornado ceska republika
Zdroj: Profimedia

Čtvrteční katastrofa si vyžádala pět lidských životů. Mezi nimi byla i těhotná Martina původem ze Slovenska. Byla to dcera Františka Cmara z hudební skupiny Mloci, která si v Česku našla manžela Ondřeje. Čekali spolu syna. Emotivní výpověď tchyně přinesl web Cas.sk.

V osudný večer si užívali společně s tchánem a tchyní pohodu na terase. Tu tornádo během několika vteřin rozmetalo i s pergolou. Martinu i s nenarozeným synem zabily její trosky. Jeden muž tak přišel o dvě nejdůležitější osoby ve svém životě.

Martina se narodila v Prešově, ale usadila se v Brně

Martině bylo 33 let. Narodila se v Prešově, vysokou školu studovala v Košicích a nakonec se usadila v Brně, kde potkala svého budoucího manžela. Oba měli v příštích dnech hlídat dům Ondřejových rodičů, kteří chtěli odjet na dovolenou. Navrhli tak mladému páru, ať si užijí ještě pár pohodových dní, než se malý synek narodí.

Jak uvedl Nový čas, manželé dorazili na Moravu o několik dní dřív, aby ještě spolu prožili několik večerů a užili si krásného počasí. Ten večer u nich doma vládla skvělá nálada, mluvilo se hlavně o malém nenarozeném dítěti, kterého chtěli rodiče pojmenovat Dalibor.

„Všechno bylo ten den opravdu příjemné, seděli jsme na terase. Pochutnávali si na dobrém jídle, smáli se, zkrátka jsme si to pořádně užívali. Najednou se však setmělo. Zvedl se trochu vítr a přišla bouřka, začaly padat kroupy. Ale vůbec nás nenapadlo, že by mělo dojít k takovéto katastrofě,“ řekla tchyně Martiny Zora.

Z takové ztráty se jen těžko vzpamatujete

„Mysleli jsme si, že je to jen chvilková záležitost, den předtím byla totiž také průtrž. Najednou však všechno okolo nás začalo strašně hučet, a potom se nám změnil život. Nás to jen jakoby ‚vcuclo‘ z terasy přes sklo do chalupy. Letěli jsme jako prádlo, neměli jsme šanci se ničeho chytit,“ neskrývá své emoce Zora a jen těžko zadržuje slzy.

Až uvnitř ale zjistili, že nevědí, kde je vlastně Martina. Ještě během silného větru se vydali ven ji hledat. Našli ji až pod troskami pergoly. „Ještě mluvila. Snažili jsme se ji rychle vytáhnout, zatímco ostatní volali záchranku. Po chvíli jsme ji vysvobodili, ale potom přišla další rána. Sanitka sem nemohla dorazit, protože příjezdová cesta byla zcela neprůjezdná. Všude byly sutiny a stromy,“ vypráví zdrcená Zora.

„Byli snad ti nejšťastnější manželé. Milovali se a nesmírně se těšili na první miminko. Už měla doma pro chlapečka vše připraveno a měla naplánovaný porod za tři týdny. Měla rodit císařským řezem,“ říkají o manželích jejich přátelé.

Otec zemřelé nechtěl vůbec nic komentovat. Jakub Cmar, který patří do její rodiny také, ale na sociální síť napsal komentář, že je Maťka navždy opustila.

Tragédie postihla několik obcí na jihu Moravy. Do nejvíce postižených částí se téměř ihned vydala těžká technika, které ale komplikovaly cesty popadané stromy a elektrické vedení. Na místech, kde se prohnalo tornádo, zůstaly jen zničené domy, vraky aut a nespočet nešťastných lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou.

Zdroj: Cas.sk, CNN Prima NEWS

Autor: Raina TomanováSouvisející články