Topolánek ostře zkritizoval zásahy Babišovy rodiny do předvolební kampaně. Rýpl si i do Babiše juniora

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
mirek topolanek
Zdroj: Profimedia

Rodinný a pracovní život by se měl oddělovat. Nikdo nemá rád, když mu pracovní povinnosti zasahují do soukromí a naopak. A v politice to podle mnohých platí dvojnásob, přesto jsme nedávno byli svědky rodinných problémů, které se rozhodl Babišův syn řešit na veřejnosti, přímo uprostřed předvolební kampaně.

Ve čtvrtek na předvolební kampani v Ústí nad Labem vtrhl Babišův syn mezi politiky a začal si se svým otcem vyřizovat osobní účty. Křičel na něho mimo jiné, že jakožto otec by měl být rád, když slyší, že je jeho syn zdravotně v pořádku.

„Dnes máš narozeniny, jsem naštvaný, ale mám informace, že jsem psychicky v pořádku. To by měla být nejlepší věc, kterou bys měl slyšet na své narozeniny,“ nechal se slyšet, než byl celý incident ukončen. Jaký vliv bude mít událost na letošní volby do Poslanecké sněmovny?

Jsem rád, že nejsem členem jejich rodiny

Reakce na sebe dlouho nenechaly čekat. Jen málokomu byla totiž situace příjemná a mnoho politiků ji navíc ihned využilo k tomu, aby si do Babiše trochu rýpli. „Je to hodně silné. Jsem rád, že mým tatínkem není pan Babiš a mým synem Babiš mladší,“ řekl pro CNN Prima NEWS kněz Zbigniew Czendlik.

„Jsem rád, že tohle nemusím řešit, protože lidsky vnímám kauzu jako obrovskou tragédii dvou lidí,“ dodal v rámci rozhovoru pro pořad Co Čech, to politik! S jeho vyjádřením souhlasí celá řada osob, mimo jiné pak především politici, kteří se cítí pohoršeni.

Podle všeho byla chyba i na straně kameramanů. Ti by se podle kněze měli chovat v podobných situacích stejně jako například při skandálech na fotbalových utkáních. „Když vběhne na hřiště nahý fanoušek, také ho nezabírají,“ podotkl.

Do politiky to zkrátka nepatří

„Babiš má pykat za své činy a zodpovídat se za vedení státu, ale rodinné problémy do kampaně nepatří. Babiš mladší je možná někým zneužíván, ale sám ubezpečuje, že s ním nikdo nemanipuluje,“ nechal se slyšet Mirek Topolánek. Bojí se ale, že na volby to nebude mít příliš velký vliv.

„Babišovi voliči se dnes zajímají o to, kdo jim kolik dá. A Babiš jim dá více, než ostatní mohou slíbit. Možná si někdo může říkat, že za vším stály opoziční strany, což ale tak rozhodně není,“ řekl s tím, že nad rodinnou událostí brzy všichni Češi mávnou rukou.

Ačkoli tedy nějaký čas kolem Babišů bude skandál poletovat, za chvíli se na něj zapomene a podle některých politiků bude do voleb vzduch zase čistý. Rozhodně to prý ale není správné. Pan premiér by měl příště své rodinné problémy řešit mimo předvolební kampaň.

Zdroj: CNN Prima NEWS, irozhlas.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články