Topolánek šel ostře do Šlachty. Tohle si o něm skutečně myslí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mirek topolanek
Zdroj: Profimedia

Podle expremiéra Mirka Topolánka se ANO Andreje Babiše spojí s Robertem Šlachtou a Tomiem Okamurou, a to v případě, pokud se do Sněmovny nedostane KSČM a ČSSD. Více uvedl v předvolební debatě televize CNN Prima NEWS.

Podle Mirka Topolánka je zřejmé, že se opravdu Andrej Babiš může v nadcházejících volbách spojit s lídrem strany SPD a bývalým policistou Robertem Šlachtou a jeho hnutím Přísaha.

Topolánek tvrdí, že Šlachta je „mužem jediné věty“, nicméně lidé touží po někom, „kdo udělá s těmi mocnými pořádek a kdo s nimi zatočí“.

Podle Topolánka přesně něco takového Šlachta nabízí. „Představa, kdyby se KSČM a ČSSD nedostaly do Sněmovny? Babiš je stejně schopen to postavit,“ dodal expremiér.

Politika nemá siné lídry

Expremiér také promluvil o tom, jak jednotlivým stranám dnes chybí nějaké výrazné tváře. „SPD Tomia Okamury má jediného výrazného politika, a to Tomia Okamuru. A lidé by měli vědět, že za ním nikdo není,“ zdůraznil.

„Tehdy vyhrál Igor Matovič, který vedl krátkou kampaň díky pár videím před volbami. Lidé uvěřili, že to je silák, který půjde proti Ficovi,“ vyjádřil se k tomu bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda v předvolební kampani na CNN Prima NEWS, který dal jako příklad situaci na Slovensku.

„Řekl bych, že kampaň ještě úplně nezačala a s covidem je komplikovaná. Strana, která má lepší přístup do médií, což je ANO, bude kampaň do médií dělat lepším způsobem,“ řekl v pořadu následně Topolánek.

Andrej Babiš se podle bývalého premiéra ale stejně spojí, s kýmkoliv to bude možné. „Když má Babiš na Hradě Velkého kormidelníka, který řekl, že je mu celkem jedno, kdo vyhraje volby, může vládu postavit s Okamurou a Šlachtou, který je mužem jedné věty,“ řekl.

Babiš bude vládnout dál, míní Paroubek

„Když koalice SPOLU, Piráti a STAN nebudou mít většinu hlasů, tak je jasné, že Andrej Babiš bude vládnout dál,“ avizoval. „Je to o počtech. Jestli tady bude 99 procent na straně pravostředových stran, tak předsedou vlády bude Andrej Babiš, to je zřejmé. Pak jsou různé jiné varianty,“ doplnil Jiří Paroubek.

„Piráti mají mít možnost ušpinit se vládnutím. Pak se ukáže, že nemají tolik lidí na takové úrovni. Taky se to ale nemusí ukázat,“ podotkl Topolánek. „Opakují se mantry. Že se ČSSD tím, že vlezla do koalice s Andrejem Babišem, zničila? To přece není pravda,“ dodal Paroubek.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články