Tři krávy a tele si vyšly do města. Naháněla je policie i hasiči

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Krava
Zdroj: Shutterstock

V sobotu zažili policisté a hasiči Jihočeského kraje opravdu zvláštní zásah. Jejich úkolem totiž bylo odchytit stádo krav, které uteklo při převozu řidiči přímo z auta. To se nakonec podařilo i s pomocí přivolané veterinářky. Řidiče teď čeká mnoho vysvětlování.

Řidič převážející tři krávy a jedno tele zastavil v sobotu v Českých Budějovicích na semaforech na červenou. To se ale nakonec ukázalo jako jeho osudová chyba. Náklad, který vezl, se rozhodl využít situace a utekl mu z vozu přímo do města.

Honili je hasiči i policisté

„Včera okolo sedmnácté hodiny utekly řidiči z malého návěsu tři kusy krav s jedním teletem, a to v lokalitě levobřežní komunikace v Českých Budějovicích. Do odchytové akce se ihned zapojili policisté, hasiči i městští strážníci,“ popsala zásah v neděli krajská mluvčí policie Martina Joklová.

Všichni se snažili uprchlá zvířata co nejrychleji zadržet. Ta nejprve utíkala společně, a to až k sídlišti Vltava. Tam se ale stádo rozdělilo a část běžela k řece a část k nákupnímu centru.

„Seděl jsem na lavičce a najednou vyběhlo tele, nebo mladej bejk a policajti za ním,“ popsal celou akci jeden ze svědků zpravodajskému webu CNN Prima NEWS. „Kdyby ty bejky nechali proběhnout volně, tak by to asi dopadlo líp,“ dodal ještě svědek události.

Nikomu se nic nestalo

Splašené krávy a tele byly nebezpečné nejen sobě, ale i svému okolí, neboť se pohybovaly i na silnici, kde přirozeně ohrožovaly bezpečnost silničního provozu.

Záchranná akce nakonec skončila po hodině a půl. Podle policie naštěstí nedošlo k žádným škodám na zdraví a ani na majetku. Hasiči poté vrátili zvířata zpět.

Policii bude zajímat zabezpečení nákladu

„Na místě spolupracovali také s veterinářkou, která musela některé kusy uspat, aby mohly být naloženy zpět do auta,“ popsala konec akce mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů pro CNN Prima NEWS.

Pro muže, který převážel tuto „partu dobrodruhů“, příběh ale ještě zdaleka nekončí. V nejbližší době se bude muset dostavit k prošetření ke správnímu orgánu. Ten bude rozhodovat o tom, zda měl řidič svůj živý náklad řádně zabezpečen.

Zdroj:, CNN Prima NEWS, iDNES, Policie

Autor: Markéta MladáSouvisející články