U požáru v Ústřední vojenské nemocnici zasahovalo 17 hasičských sborů. Příčina se zatím zkoumá

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Vojenska nemocnice
Zdroj: Ladislav Křivan / CNC / Profimedia

V Ústřední vojenské nemocnici v Praze muselo v sobotu zasahovat několik jednotek hasičů. Hořel tam totiž jeden z pavilonů. Nikomu z pacientů ani personálu se naštěstí nic nestalo, ošetřeni ale museli být tři hasiči. Důvod požáru a výše škody se bude teprve zjišťovat.

K požáru pavilonu Ústřední vojenské nemocnice, kde se nachází neurologie, oční oddělení a ORL, byli přivoláni hasiči v sobotu asi v půl desáté dopoledne. O aktuální situaci pak informovalo zdravotnické zařízení na svém oficiálním twitterovém účtu.

Zasahovaly desítky hasičů

Jak se posléze ukázalo, jednalo se o relativně velký požár. Nakonec na místě zasahovalo deset jednotek profesionálních hasičů, a ještě sedm jednotek těch dobrovolných.

„Když jsme se přijeli, zjistili jsme, že hoří levé křídlo pavilonu A. Nasadili jsme jak výškovou techniku, tak jsme zasahovali i z vnitřní části budovy. Před naším příjezdem už probíhala částečná evakuace pacientů a dalších osob,“ řekl podle iDNES mluvčí hasičů Martin Kavka.

Nakonec byly z objektu evakuovány na čtyři desítky lidí. „Nedošlo k žádnému zranění ani újmě na zdraví, všichni evakuovaní pacienti jsou v bezpečí,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Jana Zinke.

Požár hlídal i vrtulník

Podle zpravodajského webu CNN Prima NEWS byli ale nahlášeni tři zranění hasiči, přičemž u jednoho mělo dojít k pohmoždění ramene, které mu bylo ošetřeno rovnou v nemocnici.

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu zhruba za hodinu. Tím ale jejich práce zdaleka neskončila. „Teď se musíme zaměřit na to, abychom vyhledali skrytá ohniska, aby se oheň dále nešířil,“ vysvětlil novinářům podle iDNES Kavka.

Hasiči tak hlídkovali u poškozené budovy až do 17. hodiny. Místo monitoroval dokonce i vrtulník s termovizí. Nic podezřelého se ale už neobjevilo.

Příčina se bude vyšetřovat

Co způsobilo požár podkrovního prostoru nemocnice, se bude teprve vyšetřovat. „Příčina požáru a rozsah škod budou předmětem následného šetření,“ stojí v tiskové zprávě. Na odděleních se přirozeně nacházely i velmi drahé přístroje. To, zda byly poškozeny ohněm či vodou, bude rovněž předmětem zkoumání.

Celou záležitost si bude nyní řešit armáda, neboť budova totiž patří právě do její správy. „Šetření požáru řeší vojenský hasičský vyšetřovatel ve spolupráci s naším vyšetřovatelem a policisty,“ uvedli podle Blesku zasahující hasiči.

Zdroj:  iDNES, Ústřední vojenská nemocnice, CNN Prima NEWS, Blesk, Twitter

Autor: Markéta MladáSouvisející články