Česká pošta přidává další mobilní poštu. Zákazníkům se líbí design jejich aut

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Ceska posta
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Česká pošta se rozhodla rozšířit svůj vozový park i své služby. Od začátku srpna navýšila počet takzvaných mobilních pošt. Jedná se o speciální automobily, které dokážou alespoň částečně suplovat chybějící kamennou pobočku. Lidé na sociální sítích možnost kvitují, líbí se jim také návrat ke starému logu.

Službu mobilní pošty nabídla svým zákazníkům Česká pošta v září roku 2020. Dva automobily navštěvovaly odlehlá místa České republiky, kde chybí klasické kamenné pobočky. Vozy dokázaly téměř úplně suplovat klasickou poštovní přepážku.

Mobilní pošta dostane pět nových vozů

Projekt měl úspěch, a to jak u obyvatel, tak u starostů malých obcí. Česká pošta se svými dvěma auty nejprve objížděla jen několik obcí. Následně ale zareagovala na propuknutí epidemie koronaviru. Pole působnosti pak rozšířila především v únoru roku 2021, kdy byl omezen pohyb obyvatel mezi okresy.

Vzhledem k tomu, že byl zájem obcí značný, rozhodla se pošta na počátku srpna službu opět rozšířit. Do vozového parku mobilní pošty přibyde rovnou pět nových automobilů. Společnost o tom informovala na svém twitteru a oficiálních webových stránkách.

Přirozeně se tak rozšíří i počet obcí, kam budou pojízdné přepážky zajíždět. Nově se tak přidá několik obcí na Náchodsku a Pardubicku, například Borová či Dolany, ale také na Benešovsku, Třebíčsku a Prachaticku. Tam to budou například obce Žernovice či Heřmanice.

Lidem se líbí auta se starým logem

Způsob tohoto doručování kvitují i komentující na facebooku. „Paráda. Určitě to lidé, co tu poštu nemají, uvítají,“ myslí si uživatelka Simona.

Ještě více něž služby, které mobilní pošta nabízí, zaujal mnohé design nových pošťáckých dodávek. Ty na sobě totiž mají staré logo České pošty.

„Tak tohle je pořádné retro,“ napsal pod fotografii nových vozů uživatel Michael. „Krásný polep!“ napsal komentující David. „Vypadá to suprově,“ přidal svůj názor Milan.

Zákazníci si zařídí SIPO i složenky

Pošta tedy bude zajíždět na místa, kde klasická pobočka České pošty není. Jak uvádí společnost na svých webových stránkách, na režim doručování to nebude mít žádný vliv. „Ten zůstává beze změny a je ve všech výše zmíněných obcích nadále zajištěn standardním způsobem,“ stojí v tiskově zprávě.

Lidé si tak v mobilní poště budou moci zařídit vnitrostátní či mezinárodní listovní a balíkové zásilky. Problémem nebudou ani služby spojené se SIPO. Zákazníci si budou moci v automobilu nechat vyplatit složenku nebo sociální dávky. Chybět nebude ani prodej doplňkového sortimentu.

Zdroj:  Česká pošta, Twitter, Facebook

Autor: Markéta MladáSouvisející články