Pražskou zoo už letos navštívil milion lidí. Návštěvnost už je jako před pandemií covid-19

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
zoo_praha
Zdroj: John_Silver / Shutterstock.com

V neděli 21. srpna odpoledne přivítala pražská zoo miliontého návštěvníka. Rodina se dvěma dětmi za své unikátní pořadí obdržela speciální dary i pamětní listinu. Další vlnu návštěvníků Zoo Praha očekává v září, kdy se otevře nový pavilon goril.

V předchozích dvou letech, kdy platila omezení proti šíření covidu-19 a zahrada musela být po část roku zavřená, do pražské zoo přišlo za rok méně než milion lidí. V roce 2019, který nebyl poznamenán covidovými opatřeními, si zoologickou zahradu v hlavním městě prohlédlo 1,46 milionu lidí. Loni to bylo asi 963 tisíc lidí, zhruba o 110 tisíc víc než v roce 2020, uvádí web Pražská drbna.

„Je to pro nás opravdu velké překvapení. Když po poledni ustal déšť, rozhodli jsme se do zoo přece jen vyrazit na sklonku dne, o to nečekanější bylo naše uvítání,“ říká pro webové stránky zoo otec rodiny z Úval, která do Zoo Praha chodí pravidelně. „Máme moc rádi areál Dětské zoo, ale ze všeho nejraději máme tučňáky, lachtany a taky gaviály,“ dodává, zatímco dcery se těší především z velkých plyšáků, kteří jsou součástí darů.

Jeden milion po dvou letech!

„Miliontý návštěvník letos přišel přibližně ve stejných dnech, jako tomu bylo před pandemií covidu. Ve hře je tak i překonání návštěvnického rekordu z roku 2019,“ uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek a svou radost sdílel i na twitteru:

I Hurvínek je v zoo

„Do našeho Vzdělávacího centra přijede Hurvínek, Spejbl a Člunozobec! Celý týden od neděle 21. srpna (kromě pondělí 22. 8.) zde bude probíhat jejich divadelní představení – ve všední den od 17.30, o víkendu od 14.00 a 16.30,“ zve na loutkové představení oblíbených postaviček Zoo Praha.

„I paní Kateřina je naprosto spokojená, v zoo se jí moc líbí, není tu ostatně poprvé, chodila sem s žáky na exkurze. Nadšená je z výběhů, kam mohou volně vstoupit i návštěvníci, to za jejích dob nebylo možné. Pan Spejbl oceňuje velký výběr v restauracích a děti zase Rezervaci Bororo s prolézačkami,“ řekla pro Přehledně24 Marie Šimsová, loutkoherečka z Divadla Spejbla a Hurvínka a interpretka bábinky a Máničky, která je s postavami spojená již 18 let.

Šimsová uvádí, že pražskou zoo mají všechny loutky z divadla moc rády: „Bábinka má slabost pro tučňáky, Mánička má kromě chameleona ráda žirafy a surikaty. Žirafy proto, že jsou důstojné a elegantní, a surikaty zase mají stále přehled a nenechají se zaskočit,“ dodala dlouholetá členka divadla.

Překvapení v novém pavilonu goril

Na podzim pro návštěvníky konečně otevře nový pavilon goril – Rezervace Dja, na které pracovníci zahrady letošní rok velmi aktivně pracují. Pavilon bude otevřen již koncem září, ale již teď se stala úžasná věc: narodilo se v něm mládě kočkodana Brazzova.

„Nový pavilon goril nebyl ještě ani otevřen a už má své první mládě – malého kočkodana Brazzova! Poprvé se na něj návštěvníci mohou přijít podívat za sedm týdnů při slavnostním otevření 28. září,“ zve na nejnovější přírůstek ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„V pavilonu jsou ještě další mláďata, a to guerézy pláštíkové a samozřejmě náš gorilí sameček Ajabu. Ovšem malý kočkodan je prvním potomkem, který zde byl narozen,“ raduje se Bobek.

Vedení zoologické zahrady předpokládá, že otevření nově zbudovaného pavilonu goril přiláká značný počet návštěvníků, a je tak možné, že se překoná návštěvnický rekord z roku 2019, kdy do pražské zoologické zahrady přišlo 1,46 milionu lidí.

Zdroj: Twitter, Zoo Praha, Pražská drbna, Přehledně24

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články