Ukrajinské vlajky mizí z radnic, raduje se Okamura. Pozval voliče na další demonstraci proti vládě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
tomio okamura
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Tomio Okamura prosazuje Českou republiku na prvním místě a v médiích už několikrát vystoupil proti vládě, která se podle jeho slov až příliš věnuje válce na Ukrajině, zatímco zapomíná na české občany. On sám je naopak hrdý, že byla stržena ukrajinská vlajka z budovy radnice v Lounech.

Server Praha IN včera informoval o tom, že se v Lounech změnilo vedení města. Starostu Milana Rychtaříka z ANO budou zastupovat Pavel Csonka za ČSSD a Martina Bečvářová za ANO. Vládnoucí koalici tak v současné době tvoří ANO, SPD, ČSSD a Lounští patrioti, píše server.

Po změně vedení města se jako první výrazný krok ukázala změna vlajky na budově radnice. Nejen SPD se postaralo o to, aby ta ukrajinská rychle zmizela. Město se později nechalo slyšet, že změnou vlajky chtělo jen vrátit na místo tu lounskou. Šéf hnutí SPD na svém facebooku ale projevil opak.

Nic v tom nehledejte

„Nehledejte v sundání vlajky Ukrajiny něco převratného. Pouze vracíme na tradiční místo vedle vlajek ČR a EU vlajku Loun, města sebevědomého a hrdého, což samozřejmě neznamená, že bychom tím přestali podporovat statečný boj ukrajinského lidu a odsuzovat agresi Ruska,“ vzkázala za vedení města Simona Bachmannová.

„Vlajka na úřadě visela od začátku války, sundali jsme ji jen na dva dny voleb. Včera jsme zvolili nové vedení a sundání je jejich rozhodnutí,“ sdělila pro Prahu IN vedoucí kanceláře úřadu Eva Šafrová, která odkázala na výše zveřejněné vysvětlení.

Česko na první místě

Sám Tomio Okamura dal na svém facebooku jasně vědět, že on si za sundáním ukrajinské vlajky stojí a je za něj rád. „Zastupitelé SPD se stali součástí vládnoucích koalic v městech a obcích po celé republice. Z radnic mizí ukrajinské vlajky a nahrazují je české. Pro SPD je Česká republika a čeští občané na prvním místě!“ napsal.

Voliči ho v jeho slovech podporují a to, že ukrajinské vlajky mizí, považují za pozitivní, jak píše i web Parlamentní listy. „Na každém kroku tu vidíte ukrajinské vlajky. Probůh, co mě to zajímá? Jsem obyčejný občan. Mě nezajímají problémy cizího státu! Ať si to vyřeší sami doma,“ řekl podle serveru například pan Radomír, který se netají svou dlouholetou přízní k hnutí SPD.

Okamura pak na svém facebooku ještě své voliče vyzval, aby společně s ním vládě ukázali, že nechtějí válku, a to pozvánkou na demonstraci Česko na 1. místě, která se bude konat 28. října v Brně na Zelném trhu. V minulosti už navíc Okamura směrem k premiérovi opakovaně prohlásil, že se více než českým občanům věnuje Ukrajině.

„Místo toho, abyste řešili drahé energie, jedete na zasedání do Kyjeva. Vláda se přesouvá na Ukrajinu místo toho, aby se v Česku zabývala situací vlastních občanů,“ řekl pro CNN Prima NEWS k cestě kabinetu na Ukrajinu. „Už tam zůstaňte,“ vyzval následně českého premiéra a ministry.

Zdroj: Praha IN, Facebook, Parlamentní listyCNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články