Už žádná další opatření, tvrdil Vojtěch. Opak je ale pravdou a dotkne se studentů i zdravotníků

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
adam vojtech
Zdroj: Profimedia

Vláda chystá další zpřísnění. Ačkoli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch tvrdil v nedávné době opak, podle Andreje Babiše dojde od středy po zasedání vlády k několika dalším změnám, které by se měly ze všeho nejvíce dotknout vysokoškoláků a neočkovaných zdravotníků.

Kromě všeobecné bezpečnosti mají všechny nastávající změny jeden hlavní důvod, a to donutit občany České republiky, aby se nechali očkovat. Babiš ve svém pořadu Čau lidi opět apeloval na neočkované, aby neohrožovali sebe a své okolí a zamysleli se nad vakcinací.

Změny podle jeho slov ve středu přijdou a připravit by se na ně měli především studenti vysokých škol a lidé pracující ve zdravotnictví. I když Vojtěch slíbil opak, bohužel se podle Babiše nedá nic jiného dělat. Jaké konkrétní změny tedy od středy nastanou?

Studenti s respirátory

Především na vysokých školách by podle Babiše mělo dojít k výraznému rozšíření ochrany dýchacích cest. Neočkovaní zaměstnanci zdravotnických zařízení se pak budou muset nechat pravidelně testovat. A to možná i ti, kteří nejsou v přímém kontaktu s pacienty.

To byl podle slov premiéra požadavek ředitelů nemocnic, který vůbec není od věci, a proto se ho vláda rozhodla důkladně prodiskutovat a pokusit se žádosti nemocnic vyhovět. To jsou prozatím dvě největší změny, o kterých se hovoří, změnit se toho ale může od středy mnohem více.

Češi se tak nějakého rozvolňování určitě nedočkají, spíše naopak. Premiér se ve svém pořadu zaměřil také na doporučení přeočkování třetí dávkou vakcinace. „Je velmi důležité, aby všichni, kdo mají dostat třetí dávku, ji opravdu dostali,“ nechal se slyšet.

Kampaň s brutálními fotkami?

Aby vláda ještě více zatlačila na neočkované, vznikla také kampaň s poněkud brutálními fotografiemi z covidárií, které zachycují zesnulé na koronavirus. Jejich fotografie doplněny o varovné slogany by se měly začít objevovat na sociálních sítích.

„Nevěřila, že očkování pomůže,“ „Měl svou pravdu“ nebo „Měl plno výmluv“ je jen několik z těchto sloganů, kterými se vláda snaží občany varovat. Podle některých je to už příliš, Babiš ale tvrdí, že snadnou cestou to jednoduše už nejde.

„Je mi to líto, ty fotografie jsou opravdu hrozné, ale snažili jsme se najít tu motivaci, aby lidi už nevěřili lžím a nechali se očkovat,“ řekl. Podle některých politiků a lékařů měla podobná kampaň přijít už mnohem dříve.

Zdroj: idnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články