V Brně vypukne Comic-Con Junior. Není jen pro děcka! upozorňují pořadatelé

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
star_wars
Zdroj: Clare Louise Jackson / Shutterstock

Na brněnském Výstavišti se uskuteční svátek sci-fi a fantasy. První ročník festivalu Comic-Con Junior 2022 se uskuteční 22. a 23. října. Pořadatelé slibují, že festival přinese řadu parádních novinek a rozsáhlou spolupráci skupin fanoušků a firem. Těšit se můžete na české i světové hvězdy spojené s tímto fenoménem.

„Svět splněných snů pro fanoušky zejména sci-fi a fantasy se rozrůstá. Kromě nadupaného Comic-Conu Prague věnovaného videohrám a stolním hrám, filmům a seriálům, anime a komiksu, knihám a obrazům, kostýmům… se těšte na jeho mladšího bratříčka – Comic-Con Junior v Brně,“ představují první ročník festivalu jeho webové stránky.

Pražský Comic-Con proběhl již letos v dubnu.

Vše, na co jsme zvyklí, a mnohem víc

„Zahraniční i domácí herce a herečky doplní opět filmoví tvůrci, komiksoví autoři, cosplayeři a spisovatelé. K nim navíc ještě přidáme například youtubery. Celkově jsme chtěli, aby byl Comic-Con Junior místem, kde bude možné si více věcí na vlastní kůži aktivně vyzkoušet, zažít, zahrát si, něco nového se naučit. Více také zapojíme pohybové aktivity,“ cituje web Informuji Pavla Renčína, jenž se na organizaci podílí.

Zábava pro všechny

Na Comic-Conu Junior nebude chybět nic, na co jsou  fanoušci zvyklí, tedy možnost vyfotit se se slavnými herci a zúčastnit se jejich autogramiády, dále cosplay, besedy a workshopy k tématu sci-fi a fantasy. Návštěvníci nepřijdou ani o soutěže, přednášky nebo výstavy.

Už tak bohatý program rozšíří speciální koutek s deskovými hrami, videoherna pro malé i velké nadšence do her i spousta stánků, kde si bude možné koupit oficiální merchendise.

Slavní z Čech i ze světa

Co by to bylo za svátek sci-fi a fantasy, kdyby se na něj nepřijeli podívat i slavné osobnosti. Do Brna zavítají herci a dabéři, komiksoví tvůrci, spisovatelé nebo youtubeři.

K vidění bude například herec Michael Shanks ze seriálu Hvězdná brána, představitel Arthura Weasleyho z Harryho Pottera Mark Williams nebo Noah Hathaway, který si zahrál Atreye ve filmu Nekonečný příběh. Ze slavných českých dabérů se představí mimo jiné Anežka Pohorská, tedy hlas Hermiony Grangerové, nebo herec Miroslav Táborský, který v téže sérii o Harrym Potterovi nadaboval lorda Voldemorta.

Z tvůrců komiksů bude k vidění umělkyně Chechula, Petr Kopl, Dan Černý, Nikkarin a další. Doplní je třeba spisovatelé František Kotleta, Kristýna Sněgoňová nebo Jan Kotouč.

Zdroj: Comic Con Junior, Informuji, Facebook, Přehledně24

Autor: Evženie NovotnádSouvisející články