V nemocnici útočil nebezpečný muž. Zdravotní sestru vážně zranil kuriózním nástrojem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zdravotni sestra
Zdroj: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

V úterý večer došlo v Městské nemocnici Nymburk k útoku na zdravotní sestru. Devětapadesátiletá žena byla vážně zraněna a musela být hospitalizována. Podezřelého se policii podařilo zadržet.

Za pokus o těžké ublížení na zdraví hrozí muži až desetiletý trest, řekla ČTK policejní mluvčí Petra Potočná. Zřizovatelem nemocnice je město Nymburk, situaci však s ohledem na probíhající vyšetřování nekomentoval ani starosta, ani vedení nemocnice.

Podezřelý byl zadržen během několika hodin

„V úterý v deset večer neznámý pachatel vnikl do objektu nymburské nemocnice, kde na chodbě počkal na procházející sestru, ke které zezadu přistoupil a udeřil ji přinesenou lopatou do hlavy,“ popsala útok Potočná. Napadená žena utrpěla tržná zranění hlavy.

Policie muže podezřelého z útoku zadržela. „Podle daného popisu a dobré osobní a místní znalosti policistů jsme natipovali osobu podezřelou a v dnešních dopoledních hodinách jsme muže zadrželi,“ řekla ve středu Potočná. Jedná se o jednatřicetiletého muže z Nymburka. „V současné chvíli je v rukou kriminalistů a probíhají s ním procesní úkony,“ dodala policejní mluvčí.

Bližší informace o případu nebyly veřejnosti poskytnuty. Na sociálních sítích nemocnice se během středečního odpoledne objevilo oficiální vyjádření: „V naší nemocnici došlo v noci na dnešek k fyzickému napadení zdravotnického personálu útočníkem. Celou věc vyšetřuje Policie ČR, proto v tuto chvíli nemůžeme poskytovat bližší informace. Děkujeme za pochopení.“

„V tuto chvíli je noční útok na zdravotnický personál naší nemocnice předmětem vyšetřování Policie ČR, proto se k němu nemůžeme momentálně vyjadřovat,“ reagovala obdobně projektová manažerka nemocnice Aneta Šenová na otázky novinářů. V podobnému duchu se vyjádřil i starosta Nymburka Tomáš Mach (Nymburk s klidem).

V Nymburce se sejde bezpečnostní rada města

Zdravotní sestra utrpěla tržné zranění hlavy a byla okamžitě na místě hospitalizována. Policisté zároveň zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu s vrchní sazbou deseti let.

Policie odmítla komentovat, zda zná motiv útočníka. „Motiv je předmětem šetření,“ uzavřela Potočná. Podle informací zjištěných Deníkem zadržený jednatřicetiletý útočník dlouhodobě žije v Nymburce, trvalý pobyt má ale hlášen na Slovensku.

Mluvčí nymburské radnice Pavla Kukalová ve středu odpoledne sdělila, že zasedne bezpečnostní rada města. „Bude se zabývat aktuální bezpečnostní situací ve městě,“ řekla bez dalších podrobností. Jednání se může zabývat i hromadnou bitkou, ke které došlo v pondělí odpoledne na jedné z nymburských cyklostezek.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články