Ozbrojenci zastřelili 8 dětí a učitele. Sociální sítě zaplavují děsivá videa

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
utok skola
Zdroj: vchal/Shutterstock.com

Ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu zaútočili neznámí útočníci. Podle informací bylo zabito nejméně 8 dětí a i učitel. Počty mrtvých ale stále stoupají, jak informují zahraniční agentury.

Útok měli vyvolat dva ozbrojení útočníci, informuje o tom ruská agentura TASS. Agentura Reuters přišla ale i s informací, že v místě útoku zazněl také výbuch.

„Podle předběžné informace dva neznámí rozpoutali střelbu. Okolnosti se upřesňují,“ řekl TASS jeho zdroj. V místě neštěstí momentálně zasahuje několik zdravotních jednotek.

Ruské ministerstvo dosavadní informace o vysokém počtu sanitních vozů na svých stránkách potvrdilo. Podle jejich vyjádření u školy zasahuje nejméně 21 vozů.

Jeden z útočníků je dopaden

Jednoho z útočníků na školu se podle neoficiálních informací agentury TASS podařilo chytit. Druhý pachatel by měl být ještě s největší pravděpodobností ve škole. Agentura Reuters vydala prohlášení, že zadržený útočník je nezletilý mladík.

Podle ruského nezávislého deníku Kommersant se ale druhý pachatel rozhodně nehodlá vzdát. Stále vzdoruje a bezpečnostním složkám se ho nedaří zpacifikovat a zatknout.

Podle deníku Kommersant ozbrojenec zabil už nejméně 13 lidí a na místě se mají nacházet i rukojmí. Podle dostupných informací zahraničních médií jich je odhadem sedm.

Sociální sítě zaplavují děsivá videa

Město Kazaň leží nějakých 820 kilometrů východně od Moskvy. Tatarstán je převážně muslimskou zemí. Motiv útoku zatím není zcela známý, policie v celém případu nepodala žádné podrobnější informace.

Na sociálních sítích se ihned po činu začínají objevovat video záznamy, které zachycují celé okolní dění. Na některých je vidět prchající dav lidí ze školy, na dalších rozbitá okna a nepořádek kolem budovy. Na dalších zase nespočet vozů záchranářů a policie.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články