V plzeňském areálu DEPO2015 proběhlo vyhlášení hudebních cen Žebřík

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Marek_Ztraceny
Zdroj: Profimedia

V pátek 1. dubna ve večerních hodinách proběhl jubilejní 30. ročník hudebních cen Žebřík. Stejně jako každý rok i letos hlasování uzavřel finálový večer, který s sebou přinesl skvělou podívanou díky vystupujícím kapelám. Diváci si letos užili večer v plzeňském areálu DEPO2015 s kapelami Mig 21, Donnie Darko či Xavierem Baumaxou.

Anketu letos ovládl zpěvák Marek Ztracený. Ten nejenže obhájil své loňské prvenství v kategorii zpěváků, ale jeho Tour de léto zároveň získalo ocenění nejlepší akce roku 2021. Jeho skladba „Moje milá“ skončila na druhém místě v kategorii skladba roku.

Dvě ceny si odnesl i rapper Otakar Petřina známý pod jménem Marpo. Jeho píseň Bad Man zvítězila v kategoriích skladba a videoklip roku.

Skupinou roku je Mig 21

Dvě ocenění získal i zesnulý David Stypka, a to v kategorii nejlepší album za album Dýchej a třetí místo získal v kategorii zpěvák.

Co se skupin týče, bodovala skupina Mig 21, která na vyhlášení i vystupovala. Kromě vítězství v kategorii skupina si odnesli i cenu za druhé místo v kategorii album roku za Džus noci. Na druhém místě v kategorii skupin skončila skupina Tata Bojs, třetí místo si odnesli Monkey Business.

Zpěvačkou roku se stala zlatá slavice Ewa Farna. Ta si zároveň odnesla cenu za album Umami, které skončilo v anketě na třetím místě. Po ní následovala na druhém místě zpěvačka Lenny a na třetím místě se umístila Kateřina Marie Tichá.

V rámci večera došlo i na vyhlášení nejlepších filmů roku. Prvenství získal film Zátopek o slavném českém atletovi Emilu Zátopkovi. Následoval komediální film Prvok, Šampon, Tečka a Karel o čtyřech kamarádech, kterým se trochu zamotají životy. A třetí místo získal film Gump, pes který naučil lidi žít.

Ocenění získal i Miro Žbirka

In memoriam získal cenu i Miroslav Žbirka. Ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec k vyhlášení řekl: „Byl to nepochybně jeden z nejemotivnějších večerů – nejen díky možnosti sejít se po delší době a aspoň na chvíli trochu zapomenout na tuhle neklidnou dobu, ale i proto, že s námi na oslavách třicetin svým způsobem byli i Meky Žbirka nebo David Stypka. Děkuji všem, kteří se o to zasloužili.“

Celým večerem provázeli moderátoři Marek Taclík a Žofie Dařbujánová. Program trval 5 hodin a zkrácenou hodinovou verzi bude vysílat ČT Art dne 22. dubna. Akce se mohla konat i díky městu Plzeň a Plzeňskému kraji, byly totiž jejími spoluorganizátory.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na webových stránkách ankety Žebřík.

Zdroj: Anketa Žebřík, iReport

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články