V Praze se srazily vlaky. Byl přerušen provoz z Vysočan do Horních Počernic, tento měsíc již poněkolikáté

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ceske drahy
Zdroj: Profimedia

V úterý se v dopoledních hodinách mezi stanicemi Praha-Vysočany a Praha-Horní Počernice srazily dva nákladní vlaky. Jedna ze souprav vykolejila a došlo ke zranění šestapadesátiletého muže, který byl s bolestmi zad odvezen do nemocnice. Provoz vlaků byl v úseku zrušen a k obnovení dopravy došlo až okolo deváté hodiny večerní.

Podle informací České televize došlo k nehodě poté, co jeden ze strojvůdců projel návěstidlo v poloze, která zakazuje jízdu. Kromě dvou posádek vyslala na místo záchranná služba pro jistotu také inspektora a letecké záchranáře. Zraněný muž nakonec skončil v nemocnici na Bulovce.

„Další tři osoby byly bez zranění, naši pomoc nepotřebovaly,“ dodali záchranáři. Je podle nich štěstí, že se při takové nehodě nestalo nic závažnějšího. České dráhy si ale touto situací cestující na svou stranu rozhodně nezískaly. Nebylo to totiž poprvé, kdy v tomto měsíci musely zrušit provoz v úseku Praha-Masarykovo nádraží a Praha-Horní Počernice.

Informace nulové

„Mezi stanicemi Praha-Vysočany a Praha-Horní Počernice došlo ke srážce dvou nákladních vlaků a k vykolejení jedné z lokomotiv. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému a drážní hasiči. Provoz je až do odvolání zastaven,“ sdělila Správa železnic na svém twitteru.

Ve čtvrtek 5. května přitom vlaky ve stejném úseku nejezdily kvůli úniku plynu, ke kterému došlo na Vysočanech. Tam momentálně dochází k výstavbě nového nádraží a provoz je už tak dost omezen. Lidé se proto bouří a s Českými drahami mají obrovský problém.

„Je to už podruhé během několika dní, kdy jsem musela z Masaryčky dojet do Počernic, abych se vůbec dostala domů do Milovic,“ stěžuje si nespokojená cestující pro Přehledně24. „Nechápu, jak může neustále docházet k problémům. A když už k nim dochází, lidé by měli být daleko lépe informovaní,“ dodává.

Podle jejích slov totiž ani na pokladnách, ani na informačních centrech nebyli schopni pracovníci odpovědět na dotazy, kdy vlaky pojedou. Informace o zrušení provozu navíc dali cestujícím na poslední chvíli, a to i přesto, že k nehodě došlo už o několik hodin dříve.

Už s tím něco udělejte

Také v komentářích na sociální síti se České dráhy dočkaly výrazné kritiky. „Tam teď není den, aby ty vlaky jezdily normálně. Už s tím bordelem něco koukejte udělat,“ rozčiluje se pod příspěvkem jeden z uživatelů twitteru. „Tohle nikdy nebývalo. Dříve byla všude hned zavedena náhradní doprava přímo z postiženého místa,“ nechápe jednasedmdesátiletá důchodkyně, které omezení provozu výrazně ztížilo cestu domů.

Pro Přehledně24 dodává, že právě z těchto důvodů se raději spoléhá na auto, ve svém věku se už ale bojí cestovat delší úseky za volantem. Kvůli poslednímu problému na trase Praha-Masarykovo nádraží a Milovice například podle svých slov dorazila domů o dvě hodiny později, než předpokládala.

„V mém věku to není až takový problém. Doma mě čekají jenom dvě kočky. Ale pokud někdo pospíchá do práce, nebo na nějaké jednání, jsou pro něho asi České dráhy pořádným problémem. Upřímně takové lidi lituji a jsem ráda, že nemusím vlaky používat častěji než párkrát do měsíce,“ říká.

Zdroj: Česká televize, Dopraváček, Novinky, Z dopravy, Twitter, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články