V těžkých dobách držme SPOLU! Koalice zahájila horkou kampaň před volbami

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
koalice spolu
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Koalice SPOLU zahájila horkou kampaň před komunálními a senátními volbami. Na Kampě se sešli předseda ODS a premiér Petr Fiala, lídr KDU-ČSL Marian Jurečka a šéfka TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Právě předseda vlády na zahájení kampaně prohlásil, že si je vědom problémů, které ČR v současné době řeší, není ale nakloněn jednoduchým řešením.

„Nevím, zdali jste si toho v médiích všimli, ale Slovensko minulý týden zprovoznilo nový plynovod z Polska. Díky němu se tak zbavilo jednostranné závislosti na ruském plynu. Stavbu zahájilo před čtyřmi lety. Tedy v době, kdy se naše tehdejší vláda rozhodla, že my žádný takový plynovod nepotřebujeme,“ zahájil Fiala svůj proslov.

Zdůraznil, že je celá Evropa obětí Putinovy války proti Západu. A problém podle jeho slov není pouze s plynem. „Podobné je to také s elektřinou. Její ceny v současné době atakují hodnoty, kterým nevěří ani ti nejotrlejší burzovní analytici. Nejen u nás, ale i v dalších zemích Evropské unie. Nejsme v tom sami,“ prohlásil.

Spolu

Podle Fialy je důležité, aby v těžkých dobách lidé drželi spolu. A to nejen jednotlivci, ale také státy Evropské unie, a dokonce i politické strany. O tom podle jeho slov celá koalice je. „V těžkých dobách držme spolu,“ zopakoval Fiala několikrát heslo, pod kterým koalice vstupuje do voleb.

Na svém twitteru jeho slova podpořila i Markéta Pekarová Adamová. „V těžkých dobách držme SPOLU! Děláme maximum pro to, abychom zvládli rostoucí ceny, jsme čtvrtí nejlepší z celé EU. Rozumím obavám, ale situaci zvládneme. Děkujeme za dosavadní důvěru a bude nám ctí, když ji od vás dostaneme i v těchto volbách,“ napsala.

Dodala, že vláda řeší v současné době velmi důležitý úkol. „Měníme Česko ze závislé společnosti na samostatnou. Změnili jsme Česko ze země, která se před diktátorem Putinem hrbila, na zemi, která se mu postavila. V těžkých dobách držme SPOLU. Nenechte si ujít příležitost a přijďte 23. a 24. září k volbám,“ vyzvala občany.

Nerozdělujme se

Na twitteru koalice se pak objevilo ještě vyjádření, ve kterém vláda varuje před rozdělováním společnosti: „Extremisté a populisté se snaží společnost rozdělit. Staví mladé proti seniorům. Města proti vesnicím. Čechy proti cizincům. Přijďte k volbám a podpořte ve vedení našich měst, obcí a do Senátu osobnosti, které chtějí pro ČR to nejlepší!  V těžkých dobách držme SPOLU!

„Naším prvním pravidlem je, že i v této situaci musíme zůstat dobrými hospodáři. Naším druhým pravidlem je, že na prvním místě řešíme ty největší problémy. Naším třetím pravidlem je, že nenecháme nikoho padnout,“ zní Fialova slova, která cituje web ODS.

SPOLU k dalším pravidlům zařazuje také neslibovat nesmysly a nebát se říkat náročné věci. „Prosím, mějte to na paměti, až půjdete v září k volbám: Koalice SPOLU má jinou filozofii než populisté a extremisté. Myslím, že ji plně vyjadřuje naše heslo, s nímž jdeme do této volební kampaně,“ doplňuje koalice, která bude mít 19 společných senátních kandidátů pro 27 volebních obvodů.

Zdroj: SPOLU, ODS, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články