V Třeboni začne oblíbený hudební festival Třeboňská nocturna. Program bude velmi pestrý

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
harfa_venku
Zdroje: Shutterstock

Mezinárodní hudební festival vážné hudby začíná 12. července v Konírně zámku Třeboň. Zahájí ho významná česká harfenistka Kateřina Englichová. Letošní 19. ročník festivalu nabídne i další špičkové české a zahraniční interprety.

Během festivalu vystoupí harfenistka Kateřina Englichová s hobojistou Vilémem Veverkou, korejský Arete String Quartet, trio Martina Bačová, Hana Šuková a Karel Košárek, šansoniérka Chantal Poullain, Epoque Quartet s Dashou i Filharmonie Hradec Králové se sólistkou Evou Hornyákovou pod vedením dirigentky Miriam Němcové.

Bude se hrát v sálech i venku

„Během zahajovacího koncertu představíme hudbu 20. století skladatelů Josefa Vejvody či Iljy Hurníka, jehož nedožité sté narozeniny si letos připomínáme. To vše v podání Kateřiny Englichové a Viléma Veverky. Pokud nám bude přát počasí, můžeme se těšit i na dva venkovní koncerty, které mají v prostorách Terezínských kasáren vždy nepopsatelnou atmosféru,“ uvádí v tiskové zprávě ředitelka festivalu Irma Mrázková.

Nejen koncerty vážné hudby

Novinkou letošního ročníku festivalu Třeboňská nocturna je koncert v duchu francouzských šansonů v podání Chantal Poullain s doprovodem. Těšit se můžete také na koncert zpěvačky Dashy za doprovodu Epoque Quartetu s novým, speciálně připraveným programem nazvaným Ellaboration s odkazem na hudbu Elly Fitzgerald.

Poslední večer 16. července proběhne na nádvoří Městského úřadu v Třeboni koncert Pocta Emě Destinnové, kde se představí slovenská sopranistka Eva Hornyáková za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Závěrečný koncert je již tradičně věnován světoznámé pěvkyni Emě Destinové, která poslední část svého života strávila právě na Třeboňsku.

Zdroj: Třeboňsko, Třeboňská nocturna, Kudy z nudy, Opera Plus

Autor: Veronika HolcováSouvisející články