Vdova po zesnulém Kellnerovi promluvila. Z jejích slov vám bude do pláče

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
petr kellner
Zdroj: Profimedia

Vůbec poprvé od smrti svého manžela se rozhodla Renáta Kellnerová veřejně promluvit o jeho tragické nehodě. „Jeho myšlenky tady s námi budou i dál,“ tak zní první slova ve výroční zprávě Nadace The Kellner Family Foundation. Kellnerová správní radě předsedá. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Takto zní poslední odstavec výroční zprávy Nadace The Kellner Family Foundation sepsané Renátou Kellnerovou: „Zbývá ještě promluvit o budoucnosti a odpovědět na otázku, kterou si možná v duchu kladete.“

Nezapomněla se zmínit ani o tragické nehodě z března tohoto roku, při které zemřel nejbohatší Čech a její manžel Petr Kellner. „Nemohu vyjádřit slovy, jak nás tato zpráva zasáhla. Jeho myšlenky tady ale s námi budou i dál – mimo jiné také právě skrze Nadaci,“ sděluje dále Kellnerová.

V emotivní řeči zmínila i své děti a zavzpomínala, jak se seznamovala s jejich prací. „Probírali jsme s nimi to, proč jsme se do téhle práce pustili. A ony jsou tady teď se mnou, abychom společně pokračovali v práci, kterou jsme s Petrem před lety začali,“ uzavírá Renáta Kellnerová podle informací CNN Prima NEWS.

Nadace rozdává peníze ve velkém

Nadace The Kellner Family Foundation manželů Renáty a Petra Kellnerových za minulý rok rozdala více než 91 milionů korun.

Mezi největší aktivity, kam šly peníze, bylo vzdělání. Celkem jejich společná nadace od svého vzniku rozdala na vzdělání více než 1,6 miliardy korun.

Značná část peněz z nadace ale míří i projektu OPEN GATE. Nicméně peníze nesměřují jen na vzdělání, ale i na sociální a akademická stipendia. Ty pomáhají nadaným žákům ze sociálně znevýhodněných rodin studovat na osmiletém gymnáziu.

Investují do studentů

OPEN GATE Nadace podporuje mimo jiné také projekt POMÁHÁME ŠKOLÁM K ÚSPĚCHU. V rámci projektu UNIVERZITY nadace Kellnerových rozdělila 900 milionů na společensky prospěšné projekty. Díky němu mohou studenti a studentky studovat dokonce na univerzitě.

„Kvůli úmrtí Petra Kellnera došlo ke změně ve správní radě. Jejím novým členem se stal Radek Špíšek, ředitel biotechnologické společnosti Sotio, která je součástí skupiny PPF,“ píše CNN Prima NEWS. V tříčlenné radě kromě Renáty Kellnerové a Radka Špíška sedí i Petra Dobešová.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články