VIDEO: Brutální útok v Praze. Agresorovo chování zachytily kamery, pomozte ho policii objasnit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
metro cerny most
Zdroj: Profimedia.cz

Dva muži utrpěli vážná zranění, když se stali obětí napadení na lince metra B. Pachateli bylo zhruba třicet let a byl ihned na místě zadržen. Na policejním webu to ve středu oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

K incidentu došlo o víkendu, konkrétně v neděli kolem páté hodiny odpoledne. „Policisté šetřením zjistili, že k brutálnímu útoku mělo dojít již během jízdy ze stanice metra Anděl a vyvrcholil na nástupišti metra Černý Most,“ sdělila Siřišťová.

Útok byl brutální

Policie na svých stránkách uveřejnila i video, kde je vidět konečná fáze ataku. Kamerový systém tak zaznamenal nemilosrdný útok muže, ke kterému došlo přímo na nástupišti metra na trase B, v zastávce Černý Most.

Na záznamu z kamer je vidět muž v černých kraťasech a bílém tričku, jak vychází z metra. V tu chvíli ho ale za triko drží jiný muž společně s nějakou ženou. Muž se po chvíli dokáže z držení vymanit a utíká směrem k ženě, kterou povalí na zem.

Druhý muž pak přiběhne k útočníkovi, který ho však několika ranami pěstí srazí na zem. Na záznamu jde vidět, jak do něj opakovaně kope. Útočníka od ležícího muže poté odstrčí dva kolemjdoucí.

„Podezřelého na místě zadržel pohotový kolemjdoucí, který jej na místě držel do příjezdu policistů. Ostatní svědci pak poskytovali první pomoc zraněným,“ podotkla mluvčí policie. „Poškozená žena a muž utrpěli velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci,“ řekla závěrem.

Útočník skončil ve vazbě a čelí obvinění z ublížení na zdraví a výtržnictví. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až ve výši deseti let. Podle informací policejní mluvčí se jedná o muže cizí národnosti. Více informací zatím neposkytla.

Policie prosí o pomoc

Na kamerovém systému je dobře vidět, že z vagónu, z něhož vystoupil útočník i oběť, vycházelo ven několik dalších jiných cestujících. Policie předpokládá, že celý útok viděli, a skrze sociální sítě je žádá, aby se ozvali a podali případné výpovědi.

„Kriminalisté v této souvislosti žádají právě je, aby se obrátili na linku 158, a pomohli tak s objasněním okolností tohoto případu. V současné chvíli pátráme hlavně po cestujících, kteří jeli v inkriminovaný čas v soupravě metra v prvním vagonu a byli přítomni u začátku incidentu,“ oznámila mluvčí.

Zdroj: Policie ČR, YouTube

Autor: Ivan GlaserSouvisející články