Vrah úřednice poničil byt hákovými kříži. A lituje jen jedné věci

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jiri d vrah urednice
Zdroj: Václav Burian / CNC / Profimedia

29. června policisté v podvečerních hodinách zadrželi muže, který o několik hodin dříve smrtelně postřelil zaměstnankyni úřadu práce v ulici Bělehradská. Ani přes resuscitaci nedokázali záchranáři ženu zachránit, a muž byl tak obviněn z vraždy. Ukázalo se ale, že kdyby nebyl dopaden, útočil by dál.

Když policisté muže dopadli, našli u něj nelegálně drženou zbraň. Nakonec se skutečně ukázalo, že jde o stejného pachatele, který dříve útočil kyselinou na ženu, kterou poleptal v obličeji, a také nastražil výbušninu, která vážně poranila jednoho z příslušníků policie.

Podle všeho se muž u výslechu přiznal, že kdyby nebyl dopaden, pokračoval by ve svém jednání. K podivu je policistům také to, že v podstatě vůbec ničeho nelituje. Až na jednu jedinou věc.

Měl v plánu útok na svou bytnou

Jiří D., kterého policie zadržela, se při výslechu přiznal, že jeho dalším cílem měla být jeho bytná. S tou měl spory již delší dobu. Stejně jako se zastřelenou úřednicí již dříve s ní přišel do kontaktu a nepohodl se s ní.

Bytné podle všeho přestal po roce bydlení platit nájem, a ona se s ním proto soudila. Spory vyhrála a Jiří se měl okamžitě vystěhovat. Místo toho však byt kompletně zdemoloval.

Policie našla místnosti ve strašlivém stavu se zničeným nábytkem a hákovými kříži na stěnách. Zda byl ale Jiří D. příznivcem nějaké radikální skupiny, se zatím s jistotou neví.

Politoval zraněného policistu

Útočník a vrah žádného ze svých činů nezalitoval. Všichni si podle jeho slov trest zasloužili. Jediný, koho mu podle jeho slov bylo líto, byl zraněný policista, který se do nemocnice dostal jeho vinou.

Ten se připletl k výbuchu jedné z jeho nastražených výbušnin. Ta podle útočníka ale byla mířena proti někomu zcela jinému, a proto je mu upřímně líto, že způsobil policistovi problémy.

Muž již v roce 2016 údajně zastřelené úřednici vyhrožoval. V jeho autě byla navíc objevena další nelegální zbraň. Čekají ho ještě soudy, podle všeho si ovšem pěkných pár let posedí ve vězení.

Zdroj: iDnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články