Víme, v čem Zeman zase lhal. Usvědčila ho zpráva, která mu vůbec neměla dojít

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
milos zeman
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Představte si, že kandidujete na prezidenta, přitom nevedete žádnou kampaň. Nereálná představa? Miloš Zeman přesně toto tvrdil. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí si ale myslí něco jiného.

Prezidentské volby z roku 2018, které podruhé vyhrál úřadující prezident Miloš Zeman, se měly obejít bez jeho kampaně.

Jenže Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí odeslal do Zemanovy osobní datové stránky protokol, který říká něco jiného.

Zprávu si ještě nevyzvedl

České tiskové kanceláři to potvrdila mluvčí úřadu Luisa Divišová s tím, že po dokončení kontroly bude znění protokolu zveřejněno na webu úřadu.

Znění protokolu přitom zatím nijak nekomentovala. Řekla pouze, že si adresát protokol zatím nevyzvedl.

„Zatím nemám informaci, že by byl z datové schránky vyzvednut. Jakmile se tak stane, začne běžet patnáctidenní lhůta pro podání námitek,“ řekl mluvčí.

„Pokud nebude vyzvednut, může se to protáhnout zhruba do 11. července,“ informovala Divišová. Protokol byl odeslán ve čtvrtek 10. června.

Všechny peníze neutratil

Paradoxem je, že Zeman tenkrát řekl, že žádnou kampaň nevede.

Přitom už na konci dubna 2018 zveřejnil server iRozhlas, že Zemanova prezidentská kampaň vyšla na 22,7 milionu. Veškeré vybrané peníze ale neutratil. Nejdražší kampaň pak vedl Jiří Drahoš, bývalý předseda Akademie věd ČR.

Zdroj: ČTK, iRozhlas

Autor: Marek SlaninaSouvisející články