Vojta Kotek neváhal v televizi urazit české herce. Tohle bychom od něj nečekali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vojta Kotek
Zdroj: Profimedia

Od doby, co Vojta Kotek jezdil na snowboardu ve filmu Snowboarďáci, uběhlo už sedmnáct let. Za tu dobu se z puberťáka Kotka stal vážený režisér a sympatický pohledný muž. Těší se stále větší popularitě a pracovním úspěchům. Jenže nedávno řekl něco, co všechny šokovalo. Deník Aha! prozradil, čím urazil všechny české herce.

Vojta Kotek, ze kterého se v jeho pouhých třiatřiceti letech stává vážený pan režisér, mimo jiné působí spolu s Jakubem Prachařem jako kapitán týmu v oblíbeném soutěžním pořadu Máme rádi Česko.

A právě tam se o českých hercích vyjádřil tak, jak by se asi jen tak někdo vyjadřovat neměl. A už vůbec ne, když několik z nich stálo zrovna po jeho boku.

Umí být i skromný

Kromě režisérské práce se Kotek stále věnuje herectví. Jeho momentálně nejvýraznější divadelní role je role mladého Jana Wericha v inscenaci Werich. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka skromně přiznal, že měl během zkoušení tohoto představení strach.

„Mám z toho teda pořád trošičku vítr. Přece jen je to závazek, hrát takovou personu,“ přiznal v oblíbené talk show.

Svou urážkou šokoval

Za to právě v Máme rádi Česko řekl něco, co šokovalo nejen diváky nebo jeho přítomné kolegy, ale i samotného moderátora Libora Boučka, který je od těchto dvou kapitánů na ledacos zvyklý.

Během pořadu padla na herečku Danu Morávkovou, hvězdu seriálu Ordinace v růžové zahradě, otázka, proč se čeští herci tolik neprosazují v zahraničí. Morávková se odpovědi vyhnula a předala slovo právě Vojtovi s tím, že jako režisér bude mít o této problematice lepší přehled.

Herci nemají talent

„Vojto, co nám chybí?“ zeptala se herečka kapitána jejího soutěžního týmu. „No, větší talent,“ řekl režisér bez okolků a vyrazil tak dech všem přítomným.

A přitom si tuto urážlivou poznámku mohl odpustit a jednoduše diplomaticky odpovědět, že jazyková bariéra. Přesně to pak dodala Morávková, aby alespoň trošku zmírnila dopad této trapné situace.

Ovšem není to poprvé, co Vojta někoho uvedl svým vyjádřením do rozpaků a někdo by toto vyjádření mohl považovat za urážlivé. Právě v již zmíněné talkshow unáhleně označil sedmapadesátiletého muže za starého dědka.

Urážkami nešetří

Moderátor se ho zeptal na to, jak je možné, že ve svém věku může hrát (zase jinou) roli sedmapadesátiletého Františka Štěpána. Na to Vojta odpověděl: „To je díky umu našich maskérů, kteří ze mě skutečně udělali tohoto dědka.“

Načež se v publiku rozhostilo nejprve ticho a pak postupně sílící smích. Když si Vojta uvědomil, že právě vlastně urazil všechny lidi nad padesát pět let, snažil se situaci napravit a vymlouval se na to, že jeho maska vypadá mnohem starší.

Tak nevíme, zda by si Vojta Kotek neměl začít dávat pozor na pusu, aby se mu jednoho krásného dne nestalo, že mu někdo, kdo si jeho „urážky“ vezme příliš osobně, nepocuchá tu jeho pohlednou fasádu.

Zdroj: Aha, 7 Pádů Honzy Dědka, Máme rádi Česko

Autor: Julie BordášováSouvisející články