Volný mluvil o falešných testech. K tomuhle příznivce opravdu vyzval

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
lubomir volny
Zdroj: Profimedia

Ve středu několik stovek lidí na Malostranském náměstí demonstrovalo kvůli protikoronavirovým opatřením. Demonstrace se nakonec zúčastnil i politik Lubomír Volný, který k davu promluvil a nabádal ho k ne zrovna morálním věcem. O případu píše web eurozpravy.cz.

Celý protest na náměstí trval podle informací do 18:30, kdy jej organizátoři z Volného bloku rozpustili. Nicméně poslance Lubomíra Volného ochranka za nevhodné chování vyvedla ze Sněmovny ven. Tam se přidal k davu a promlouval k nim.

„Volný k demonstrantům poprvé promluvil asi v 16:45, poté, co ho chvíli před tím z jednacího sálu vyvedla ochranná služba Sněmovny,“ píší eurozpravy.cz. Volný totiž měl mluvit o tom, aby se lidé jdoucí k volbám otestovali, ale s výsledky testu klidně manipulovali.

Volného vyhodili z Poslanecké sněmovny ven

Politik byl nakonec ochrankou vykázán, protože k projednávanému zákonu o hlasování v karanténě při říjnových volbách do dolní komory ve svém vymezeném čase pěti minut mlčel a nic neříkal.

Když měl však odejít od řečnického pultu, rozhodl se, že tam i přes několik upozornění zůstane. A toto rozhodnutí se mu následně stalo, jak se říká, osudným a zakročit musela až ochranka.

Později se podle eurozpravy.cz vyjádřil k tomu, proč mlčel a vůbec nic neříkal. Dle jeho slov tímto netradičním způsobem, tedy mlčením, demonstroval proti tomu, že k tak závažnému tématu měl vymezený čas pěti minut a nemohl mluvit déle, než by sám chtěl.

„Dodal, že mlčením ‚protestoval proti porušování svých ústavních práv a práv lidí, které se snaží zastupovat‘. Na náměstí demonstranty mimo jiné vyzval k tomu, aby v nadcházejících volbách dali svůj hlas Volnému bloku,“ informují eurozpravy.cz.

K davu promluvil podruhé

Poslanec pak předstoupil před dav ještě kolem šesté večer, kdy k nim opět promluvil. Tentokrát hlavním tématem jeho řeči bylo testování na koronavirus a nadcházející volby. Mluvil pak především k příznivcům Volného bloku.

„Nesmíme propadnout tomu pocitu, že je nejvíc potrestáme tím, že se na to vykašleme a k těm volbám nepůjdeme,“ řekl poslanec. Sám pak dodal, že v takovém případě se testovat na onemocnění nechá i on sám.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články