Výhody USB Type-C

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
DomácíKomerční sdělení
USB
Zdroj: Shutterstock

USB Type-C je nový typ konektoru z rodiny USB. Lze jej použít k nabíjení zařízení, přenosu dat a poskytování video výstupu. Tato technologie byla navržena s ohledem na škálovatelnost, aby mohla fungovat s jakýmkoli zařízením, které máte! V tomto příspěvku na blogu budeme diskutovat o výhodách USB Type-C a o tom, jak vám může pomoci každý den!

USB

Zdroj: HUAWEI

Zvýšená rychlost a výkon

Nemůžeme popřít skutečnost, že USB-C funguje dobře, pokud jde o datové přenosy. Nový standard mezi všemi typy kabelů je nyní rychlejší než dříve s šířkou pásma 40 Gb/s, díky čemuž je efektivnější a rychlejší při přenášení velkých souborů, jako jsou videa, z jednoho zařízení do druhého na krátkou vzdálenost, aniž by došlo k problémům, jako jsou HD filmy a fotky.

Oboustranný konektor

USB Type-C má tu výhodu, že lze zasunout přední i zadní stranu karty, což znamená, že můžete zařízení připojit v libovolné orientaci. Díky tomu je zapojování vašich zařízení mnohem jednodušší a pohodlnější než kdykoli předtím! Nemusíte rozlišovat mezi kladným a záporným pólem, náhodné vkládání, obraty nulové, uživatelé si příliš nelámou hlavu se zapnutým kladným konektorem, druhý konektor není v pořádku. Jediné, o co se musíte starat, je vložení kabelu do správného portu.

Nabíjení baterie přes USB Type-C

Konektory USB typu C mohou poskytovat výkon až 100 wattů při 20 V a 5 A, což je dostatečné pro napájení vašich zařízení, protože byly navrženy speciálně pro přenos dat a energie na disku. Toto číslo je výrazně vyšší než u USB Type-A a USB Type-B. Napájení USB typu C dokáže nabíjet váš notebook a power banku.

USB 3.1 nebo lépe známý jako USB typ C vyvinul nový protokol pro vylepšené napájení. To znamená, že můžete svá zařízení nabíjet rychleji a ještě efektivněji! Nejlepší na tom je také to, že tento standard funguje téměř s jakýmkoli zařízením, bez ohledu na to, jak je velké!

USB Type-C pro všechna zařízení

USB

Zdroj: HUAWEI

USB Type-C lze použít se všemi druhy zařízení, velkými i malými. To znamená, že budete potřebovat pouze jeden druh portu k nabíjení a údržbě všech svých zařízení, aniž byste se museli starat o nošení různých kabelů po celý den. Můžete například použít datový kabel USB-C HUAWEI cp70 k nabíjení mobilních telefonů řady Huawei mate i notebooku řady MateBook.

Navíc to bylo původně zamýšleno jako univerzální řešení. V různých konfiguracích jej lze použít k implementaci rozhraní třetích stran, jako je HDMI a Display Port pro kompatibilitu s jinými konektory, jako je d-sub (VGA). Kabely USB typu c dodávají rozlišení videa ultra HD 4K prostřednictvím svých připojovacích bodů na AV zařízení nebo monitoru do jiného konektoru schopného přijímat tyto signály rychlostí až 60 Gps.

Závěr

USB Type-C je standard, který časem nahradí všechny předchozí verze USB. Mezitím stojí za to využít výhod této nové technologie ke snížení vaší závislosti na tolika různých kabelech a adaptérech. Převod z jednoho typu konektoru na druhý může stát hodně, takže investice do jediného kabelu a nabíjecí jednotky pro notebooky i telefony (a další zařízení) nyní přináší značné úspory. Takže až budete příště kupovat elektronická zařízení, vezměte prosím v úvahu způsob nabíjení USB Type-C.

Autor: redakceSouvisející články