Začal nový školní rok. Přinášíme velký přehled toho, kdy budou mít vaše děti volno

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
deti skola
Zdroj: Kojin / Shutterstock.com

Školní rok začal a rodiče si konečně trochu oddechnou. Některé děti se do školy těšily více, jiné méně, nicméně je jasné, že dny volna, které je čekají, si užijí bez ohledu na to, jak moc se doma o prázdninách už nudily. Celkem čeká žáky základních škol letos 31 dní volna. Rodiče by si proto měli naplánovat volno tak, aby byli svým ratolestem ve svátky a prázdniny k dispozici.

Chcete vědět, kdy letos vaše děti čeká volno, abyste si naplánovali výlety nebo volno v práci? Nebo třeba informovali babičky a dědečky, kdy budou hlídat? Přinášíme vám přehledně informace o tom, jaké volné dny tento rok žáčky základních a některých středních škol čekají.

Kromě velkých letních prázdnin a prázdnin spojených s Velikonoci a Vánoci totiž budou mít volno ještě během jarních prázdnin a svátků. A je jasné, že každý student si chce volno užít naplno a pořádně si odpočinout, nebo třeba vyrazit někam s rodinou. Které dny jsou k tomu tedy letos dětem předurčeny?

První volno už v září

První státní svátek, který děti stráví doma, nás čeká už v tomto měsíci. 28. 9. slavíme Den české státnosti, kdy se povětšinou nechodí ani do práce. Následovat budou koncem října podzimní prázdniny, konkrétně 27. a 29. 10. K těm někdy školy udělují také ředitelská volna.

17. listopad je důležitým svátkem, během kterého většina firem dává svým zaměstnancům volno a stejně je tomu i na školách. Den boje za svobodu a demokracii pak po měsíci následují prázdniny vánoční, které budou letos na většině škol od 23. prosince do 2. ledna.

Na pololetní prázdniny se mohou děti těšit v únoru. Od 4. 2. budou doma, a vy tak můžete vyrazit do zimní přírody, nebo třeba na hory, kde si můžete pořádně s dětmi zalyžovat. Neváhejte si ale pobyt rezervovat dostatečně předem, protože během jarních prázdnin bude řešit stejné problémy jako vy i celá řada jiných rodičů.

Od jara až po letní prázdniny

Jarní prázdniny má každá škola trochu jinak. V období od 7. 2. do 20. 3. čeká vaše ratolesti týden volna. Informujte se předem na webových stránkách konkrétní instituce, kterou dítě navštěvuje, kdy bude mít volno, ať včas stihnete naplánovat, co podniknete.

Velikonoční svátky letos vychází na 14. až 18. 4., takže i v tomto období počítejte s tím, že budete mít děti doma a budete si s nimi užívat atmosféru barvení vajíček a oslav tohoto jarního svátku. Pak už zbývá dětem jenom několik týdnů dohánění restů a těšení se na velké prázdniny letní.

V celkově 31 dnech jsou započítány i víkendy během podzimních, jarních a vánočních svátků, bez nich mají děti volných dní celkem 26. Snad to bude dostatek na to, aby si mezi náročnou školní docházkou odpočinuly a přinesly domů skvělé výsledky a z vás udělaly ty nejpyšnější rodiče na světě.

Zdroj: tn.nova.cz, newsbeezer.com, stredniskoly.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články