Začíná druhá část oprav Barrandovského mostu. Jezděte opatrně a využívejte aplikace, prosí Hřib

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Barandovsky most
Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

V pondělí 15. května začne letošní fáze oprav Barrandovského mostu. Už od soboty budou silničáři v místě vyznačovat dopravní omezení. Opravy zahrnou práce na levé straně mostu, ukončeny by měly být 14. srpna.

První část oprav měla být ukončena už loni 2. září. Došlo ale k několika průtahům a oficiálně tak bylo hotovo až koncem října. Úřady předpokládají, že druhá část oprav by se zpozdit neměla a podle plánu by měla trvat přesně 92 dní, píše iDNES.

Město prosí o ohleduplnost

„Značení začne od soboty. Nějaké omezení už to znamenat bude, protože když se tam značky dávají, tak je potřeba dbát na bezpečnost lidí, kteří je tam dávají. To znamená, že je nutné počítat s tím, že k nějakému omezování provozu dojde už tento víkend. Zároveň bych všechny řidiče rád požádal o ohleduplnost,“ řekl náměstek primátora Zdeněk Hřib.

K jeho slovům přidala příspěvek na facebook také KDU-ČSL, která radí lidem v případě možnosti se Barrandovskému mostu vyhnout, nebo na něm nejezdit ve špičce.

„Pokud již stojíte v koloně, zachovejte klid. Jezděte ohleduplně a předvídatelně. Vyhledávejte online předcestovní dopravní informace,“ doporučují dále autoři příspěvku.

Lidé mají strach z ucpané Prahy

„Ano, holt aby se něco opravilo a pak to drželo, je třeba nepříjemností. Tak čím dřív tím lépe,“ píše k opravám Barrandovského mostu v komentářích na iDNES pan Jakub.

Podle všeho by se letošní část oprav zdržet neměla, Zdeněk Hřib přesto varoval, že k nečekaným událostem dojít může.

„Znovu opakuji, že se jedná o rekonstrukci, může se tedy stát, že při opravách narazíme na nějaké neočekávané problémy, které nás mohou zdržet. Také doporučuji sledovat navigační aplikace, jako je například Waze, kde je vždy aktuální dopravní situace. Tato aplikace nám navíc pomáhá při sběru dat, podle kterých můžeme následně lépe plánovat dopravu v Praze,“ cituje jeho slova Blesk.

Někteří lidé pak mají z dopadů oprav mostu na dopravu strach. „Strakonická stojí ráno už teď, jestli se tam ještě přidají auta z Barrandovské, tak potěš koště…“ obává se pan Daniel.

Zdroj: iDNES, Přehledně24, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články