Záhada lidského prstu: Tomu ani vy neuvěříte. Slovák si nepamatuje, jak přišel o prst a proč se našel na ulici

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
prst
Zdroj: Shutterstock

V Humenné na Slovensku vyděsil v pátek ráno několik sedmiletých dětí nález lidského prstu. Celá situace se ale skutečně strašidelnou stala poté, co byl objeven jeho majitel. Ten si totiž nepamatuje, jak o část svého těla přišel.

Sedmileté děti si hrály před supermarketem na ulici, když jedno z nich upozornilo na něco, co vypadalo jako kus masa. Děti běžely pro pomoc, a jelikož nález skutečně vypadal jako lidský prst, byla přivolána policie, která skutečnost potvrdila.

Okamžitě začalo probíhat pátrání a zajišťování stop v okolí. To nakonec vedlo k muži, jemuž skutečně prst patřil. Jenomže tím celá záhada nekončí. Všichni totiž čekali, že muž řekne policii, jak se jeho prst na ulici dostal. To se ale nestalo.

Občasné problémy s alkoholem

Muž bez jednoho prstu u výslechu policie přiznal, že má někdy problémy s alkoholem. Na kameru ale odmítl mluvit. Jediné, co řekl, že předešlý den pravděpodobně dost pil, a možná proto si nic nepamatuje.

Jinak ho ale jeho známí a příbuzní popsali jako bezproblémového člověka, který se nikdy nezapletl do žádných problémů. Že by se tak stal součástí nějaké ilegální činnosti, je podle nich vyloučené.

Pamatuje si jen ošetření

Šokované policisty více než nález lidského prstu zaskočilo to, že si muž, jemuž patřil, nepamatuje, co se mu stalo. Podle všeho jim řekl jen to, že si vybavuje ošetření záchranáři.

I kdyby ale muž pil, je velmi nepravděpodobné, že by si nepamatoval bolest spojenou se ztrátou prstu a jeho výpadek paměti skončil až u chvíle, kdy ho záchranáři začali ošetřovat. Je tak možné, že něco tají.

Co se dělo předtím? Jak byl jeho prst od těla oddělen a jak se dostal na ulici? Proč musel vyděsit několik dětí, které si tu hrály? To jsou všechno otázky, na které by policie ráda od muže slyšela odpovědi.

„Policie okolnosti prověřuje,“ sdělila v průběhu pátrání policejní mluvčí Jana Ligdayová s tím, že policie zahájila trestní řízení ve věci ublížení na zdraví.

Zdroj: CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články