Zeman se vyjádřil k prezidentským kandidátům. Ti silní se ještě nepřihlásili, tvrdí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Zeman Milos
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Do prezidentských voleb zbývá necelý rok. Celá řada osobností už oznámila svou kandidaturu. Nyní se k nadcházející volbě vyjádřil i stávající prezident Miloš Zeman. To, co řekl, si většina kandidátů za rámeček rozhodně nedá. Pro CNN Prima NEWS také prozradil, koho bude zřejmě volit.

Prezidentský mandát Miloše Zemana skončí 8. března roku 2023. Do té doby si musí občané České republiky zvolit jeho zástupce.

Miloš Zeman se k nadcházejícím volbám vyjádřil v pořadu Partie Terezie Tománkové. Prozatím není ze směsice oficiálních kandidátů příliš nadšen. Podle něj ti opravdoví kandidáti, kteří budou mít šanci na výhru, zatím ještě kandidaturu oficiálně neoznámili.

Silní kandidáti se ještě nevyjádřili

V pořadu prezident jmenoval nadějné kandidáty, kteří by podle něj mohli získat voliče pokrytím určité části politického spektra.

„Na levici bych tipoval předsedu odborů Josefa Středulu, na pravici šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého a Andrej Babiš říká, že je catch all party, tedy bere voliče zleva i zprava, a je-li v této pozici, tak by mu připadl střed,“ předjímal v Partii Zeman.

Sám by volil Babiše

Naději má podle něj ještě Alena Vitásková. Ta pracovala jako předsedkyně Energetického regulačního úřadu. Zeman ocenil její postup proti takzvaným solárním baronům.

Dosluhující hlava státu má už nyní svého favorita. „Zatím mírně vede Andrej Babiš, i když také udělal několik chyb, které jsem mu do očí vytknul, aniž bych ho pomlouval v zákulisí,“ svěřil se v pořadu CNN Prima NEWS Partie Terezie Tománkové.

Ostatní kandidáti chtějí jen slávu

Ostatní kandidáti podle něj nejsou vůbec relevantní. „Zatím se do této prezidentské soutěže hlásí několik šašků. Nejzdvořilejší, co můžu udělat, je, že o nich nebudu mluvit. Všichni ti kandidují jen proto, že budou na televizních obrazovkách, kde by jinak nebyli,“ nebral si servítky prezident.

Oficiální kandidaturu prozatím oznámil matematik Karel Janeček, generál ve výslužbě Petr Pavel, podnikatel Karel Diviš. Podruhé se do boje o hrad přihlásili Marek Hilšer a Pavel Fischer. Komunisté vybrali kandidáta ze svého středu, a to Josefa Skálu.

Kterého z těchto kandidátů považuje současný prezident Miloš Zeman za šaška, či zda myslel všechny tyto kandidáty, nebylo z jeho komentáře zřejmé.

Zdroj: Cnn.iprima.cz

Autor: Markéta MladáSouvisející články