Zeman v posledním prezidentském rozhovoru nešetřil kritikou. Politici a veřejnost pak nešetřili jeho

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Milos Zeman
Zdroj: Radek Vebr / MAFRA / Profimedia

8. března mu oficiálně končí prezidentský mandát. Ještě předtím ale stihl ve svém posledním rozhovoru v Partii na CNN Prima NEWS zvednout z křesla nejednoho člověka. Ve vysílání si Zeman nebral servítky a proti jeho výrokům se pak vyrojila celá řada protestů.

Miloš Zeman o sobě hned v začátku vysílání prohlásil, že nikdy nebyl příliš zdvořilý člověk. Někteří sledující pak tuto jeho větu ohodnotili jako jedinou pravdivou.

Dobrá vláda na důchodcích nešetří

Prezident se pustil například do vlády za to, že na důchodcích údajně šetří. „Dobrý stát by měl podporovat a chránit děti, mladé lidi, zdravotně postižené i důchodce. Stát, který šetří na důchodcích, není dobrý stát. To se teď děje. Proti vládnímu úmyslu zpomalit valorizaci penzí jsou námitky právní i věcné,“ uvedl.

S tímto jeho názorem se ale neztotožňuje například Miroslav Kalousek. „Jasně. Důchodci dostanou v červnu popáté přidáno během 18 měsíců, ale tenhle stát je obírá,“ podivuje se na svém twitteru.

Podle pana Zdeňka, který se k situaci vyjádřil na facebooku, jsou slova prezidenta ironií. Vláda podle něj totiž sice šetří na důchodcích, na Zemanovi ale český stát nešetří vůbec.

„Za to žvanění, spoustu špatných chyb a rozhodnutí bude pobírat slušnou penzičku, ze které by měl radost každý důchodce,“ uvedl.

Sám dosluhující prezident bude mít podle serveru Novinky rentu 50 000 korun a důchod 23 000 korun. Okomentoval to slovy: „Budeme z toho muset nějak vyžít.“ „No teda, to doma vyjdou tak tak,“ komentuje to ironicky pod článkem pan Josef.

Uleví se nám všem

Zeman v Partii znovu promluvil o tom, že dřívější podpora Ruska byla velkou chybou. Zmínil se také o Číně, která podle jeho slov ještě sehraje významnou roli ve válce Ruska proti Ukrajině. A nakonec promluvil o tom, co má po skončení svého prezidentského období v plánu.

Prý si možná otevře kancelář, kde mu bude dělat asistentku jeho manželka Ivana. „Je to možné, protože ona je teď bez práce a my musíme snižovat nezaměstnanost,“ zasmál se.

Podle reakcí na sociálních sítích si žádným ze svých prohlášení veřejnost na svou stranu nezískal.

„Zeman už 30 let neřekl jedinou novou myšlenku, nic obohacujícího, nic pozitivního a recykluje pouze staré kydy, staré vtípky, staré lži a staré urážky. Ještěže už jde do pr*ele,“ myslí si na svém twitteru Miroslav Topolánek.

„Všechno je v pořádku, i v posledním rozhovoru lže MZ stejně intenzivně jako posledních 10 let. Sbohem,“ uvedl pro změnu na facebooku Jindřich Šídlo. „Nejvíc se musí ulevit paní Tománkové. Poslouchat toho šaška musí být o zdraví,“ přidal se ke kritice v jednom z komentářů uživatel Tomáš.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Novinky, Twitter, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články