Zemřel Slovák Vlado ze seriálu Chlapci a chlapi. Jeho maminka bude potřebovat velkou psychickou podporu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vlado
Zdroj: Profimedia

Boris Slivka byl slovenský herec, který se do paměti fanoušků zapsal především jako Vlado ze seriálu Chlapci a chlapi. Po natáčení tohoto snímku z vojenského prostředí herec emigroval do USA a dlouho jsme o něm u nás neslyšeli. Až dodnes, kdy přišla bohužel smutná zpráva.

Informaci na svém profilu na sociálních sítích zveřejnil spisovatel Miroslav Graclík, který napsal: „Vzpomínáte na čestného, ale prchlivého Vladka Rutkaje ze seriálu Chlapci a chlapi, kde hrál na kytaru, zpíval, ale i prožíval trable se svou manželkou?“

Pod tuto vzpomínku dodal smutný důvod, proč se s ní svěřuje, a vyrazil tak dech všem, kteří si herce pamatovali ze starých časů. Ve věku 57 let Boris Slivka zemřel. „Zdá se mi to neuvěřitelné, ale Boris zemřel,“ napsal stručně a jasně Graclík.

Hrál od 11 let

Boris Slivka na Slovensku natáčel filmy už od svých 11 let. Po natáčení seriálu Chlapci a chlapi se rozhodl emigrovat ze země. Tehdy mu bylo teprve pětadvacet let. V zahraničí se nicméně nevěnoval herectví, jak by si mnoho z nás mohlo myslet. Změnil úplně obor.

Začal se věnovat obchodování s nemovitostmi a práci pro realitní kanceláře. A podle všeho se mu velmi dařilo a stal se ve svém oboru uznávaný. Informoval o tom opět Graclík, který byl podle všeho dlouhé roky v kontaktu se Slivkovou maminkou.

Tou je herečka a zpěvačka, která se pravidelně objevuje na televizi Šlágr, Mája Velšicová. Ačkoli ji smrt syna silně zasáhla, podělila se alespoň o nějaké ty základní informace o něm s nejbližšími, díky čemuž se nakonec smutná zpráva o Slivkovi rozšířila.

Důvod smrti nebyl uveden

Ačkoli informoval fanoušky o smutné novince, důvod hercova skonu neuvedl, není tak jasné, zda ho nezná, nebo o něm nechtěl mluvit. Na druhou stranu ale politoval jeho maminku, která teď zůstala na všechno psychicky sama.

„Obdivuji, že je v pětaosmdesáti letech stále velmi aktivní, řídí auto, zpívá a koncertuje. S Borisem byla skoro v každodenním kontaktu, kvůli němu se naučila ovládat počítač, aby s ním mohla dělat videohovory, skoro každý rok se navštěvovali,“ vysvětlil.

Graclík se teď trochu bojí, jak to bude s umělkyní dál. Boris Slivka pro ni byl vším a je jasné, že teď bude potřebovat velkou psychickou podporu přátel. On sám je samozřejmě ochoten jí pomoci, doufá ale, že se najde dobrých lidí více.

Zdroj: Blesk.cz, ČSFD, Česká televize

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články