Žluté lázně v Podolí otevřely park Světla vyprávějí. Ne všem se nápad líbí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vanocni osvetleni
Zdroj: Shutterstock

Minulý pátek se ve Žlutých lázních v pražském Podolí otevřel park Světla vyprávějí, který návštěvníkům nabídne světelné ozdoby, dekorace a originální sochy týkající se vánočních svátků. Ne všem občanům se ale projekt líbí.

„Světelnou expozici, kterou jsme nazvali Světla vyprávějí, bychom rádi přenesli do kouzelné Prahy, která má úžasnou atmosféru,“ říká podle iDNES o instalaci Eva Poláčková, jednatelka a majitelka společnosti Decoled.

Podle jejích slov by měla výstava více než 400 různých dekorací lidem připomenout, o čem svátky klidu a míru skutečně jsou, pomoci jim zapomenout na všechny problémy běžného života a vykouzlit jim na tváři úsměv. Jenže se děje právě opak. Mnohým se totiž zdá, že výstava zbytečně plýtvá energiemi, a navíc je na ni poměrně drahý vstup.

Nejkrásnější vánoční příběh

„Zářivá výzdoba, světelné ozdoby, jedinečné 2D a 3D dekorace a originální sochy vás přenesou do světa, kde prožijete ten nejkrásnější vánoční příběh.“ Těmito slovy lákají pořadatelé na svých stránkách návštěvníky.

Facebookový příspěvek pak informuje, že cena vstupného je 200 korun, pokud ale návštěvníci využijí rodinnou vstupenku pro 4 osoby, zaplatí 600 korun. Podle mnohých drahý vstup není ale to jediné, co se lidem v komentářích na sociální síti nelíbí.

Většina komentujících má totiž pocit, že během současné energetické krize by se podobné akce jednoduše konat neměly. Většina měst naopak na vánočních výzdobách šetří. Pod příspěvkem se tak objevují spíše negativní komentáře.

Dobrý nápad ve špatné době

„Tady není třeba šetřit. Všude ve městech se snaží šetřit, jen Praha zase nic. Nejdřív to byl Signal fest, nebo co to bylo, teď zas toto. Jo, Praha… Ta vždy ukazovala, že na ostatní s*re,“ napsal pod příspěvek jeden dotčený sledující.

Podle dalších osob je to sice moc hezký nápad, ale měl by být proveden v jiné době. Naopak někteří lidé jsou rádi, že si mohou jejich děti prohlédnout světelnou výzdobu, a alespoň ony tak na chvíli přestanou řešit stres svých rodičů.

„Já to vidím naopak. Každý rok doma máme nějaký ten vánoční řetěz, osvěcujeme dům. Letos kvůli energiím ale nic dělat nebudeme. Mám pak své děti vzít do Prahy, aby se podívaly, že jiní na to mají, když my ne? Aby se pak ptaly, proč my nesvítíme, a já jim znovu vysvětloval, že je letos špatná doba?“ říká pro Přehledně24 pětatřicetiletý Jáchym z Čisté.

„Možná je to krásné, ale jsme nabádáni k šetření. Když už, tak bych to rozsvítila třeba týden před Vánoci. Nyní si myslím, že je ještě poměrně brzo, to za chvíli budou Pražáci Vánoce slavit od srpna, zatímco my budeme poslouchat vládu a šetřit,“ dodává další komentář pod příspěvkem.

Zdroj: Světla vyprávějí, iDNES, Facebook, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články