Chyby při mytí vlasů: Vyvarujte se jich a máte vyhráno

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
zena vlasy
Zdroj: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

Pravidelné mytí vlasů je nesmírně důležité a život bez něj si fakticky nelze představit. Možné si vlasy myjete pravidelně, ale setkáváte se s tím, že jejich vzhled a kvalita tomuto faktu v žádném případě neodpovídají. Je-li tomu tak, nejspíše se dopouštíte některých základních chyb. My se na ně zaměříme v následujících řádcích. Nejspíše zjistíte, že se jedná o triviální záležitosti.

Příliš horká voda

Milujete horkou koupel? Jasně, každý z nás se občas rád naloží do nějaké horké lázně a pořádně zrelaxuje. V případě vlasů to ale není nejlepší nápad. Ideální je dopřát takovéto prohřátí celému tělu a vlasům pouze klasické mytí spíše vlažnou vodou. Nakonec vám poděkují, nebudou roztřepené ani nijak výrazně vysušené. Stejně tak bude hydratována pokožka hlavy, což je jenom dobře. Mnohdy pomůže také vhodná maska na vlasy, jež jejich kvalitu také zlepší.

Nekvalitní šampóny a kondicionéry

Bohužel je jich na trhu poměrně velké množství. V případě volby správného šampónu a kondicionéru platí, že čím je prostředek levnější, tím je jeho kvalita pochopitelně nižší. Některé obsahují také nejrůznější chemické látky, jež mohou vlasům nesmírně škodit. Ideální je prostudovat si přímo přebal konkrétního prostředků a důvěřovat pouze osvědčeným výrobcům. Jinak je třeba vlasy podpořit, o což se postará třeba Minoxidil.

Vysoušení horkým vzduchem

Po mytí je zapotřebí vlasy pořádně vysušit. Pokud tak činíte prostřednictvím nějakého hodně horkého vzduchu, je to až moc. Určitě je lepší, když vlasy vyschnou přirozeně bez jakéhokoli foukání fénem. Pokud to je jen trochu možné, určitě to zkuste. V létě je horko a vlasy budou schnout vcelku rychle. Když už používáte fén, zkuste pouze první stupeň intenzity, případně i studenější vzduch. Sušení bude sice pomalejší, ale vlasům to pomůže.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články