Co dnes dělají sportovní legendy?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
david beckham
Zdroj: Photo Works/Shutterstock

Všichni známe příběhy sportovních velikánů, jako jsou Michael Jordan nebo Wayne Gretzky, kteří navždy definovali svůj sport, ale jaké jsou osudy některých legendárních sportovců po jejich odchodu do důchodu?

Jaký je důchod slavných sportovních hvězd?

Důchod pro někoho znamená pohodlný životní styl plný sponzorských smluv a investic. Pro jiné legendy to znamená účast v televizní reality show, kontrakty se známými sázkařskými weby, jako je tato stránka nebo jiné reklamní aktivity. A pro pár vyvolených konec aktivní sportovní kariéry neznamená kompletní sbohem sportu. Pojďme se podívat, co aktuálně dělají některé slavné sportovní hvězdy.

David Beckham, muž mnoha tváří

Ještě předtím, než byl známý jako celebrita po bohu své manželky Victorie Beckhamové, udělal si bývalý fotbalista kariéru jako hvězda Manchesteru United. Ve své kariéře se mu podařilo sesbírat neuvěřitelné množství titulů:

• 5 titulů pro vítěze anglické ligy s Manchester United

• titul vítěze Champion‘s League

• titul vítěze španělské ligy s Realem Madrid

• a několik desítek dalších titulů

Po čtyřech dětech a fotbalovém důchodu je Beckham v současnosti spolumajitelem týmů Inter Miami CF a Salford City, na které můžete sázet na ověřených webech i v Česku.

S fotbalem skončil v květnu 2013 po dvaceti letech hraní. Současně se věnuje mnoha aktivitám, mezi které patří například vlastní business v kosmetickém a oděvním průmyslu, nebo reklama.

Shaquille O’Neal, nestárnoucí basketballová legenda

Od roku 1992, kdy byl draftován týmem Orlando Magic, hrál tento hráč NBA za nejlepší týmy ligy, včetně LA Lakers a Miami Heat. Hrál také za tým USA na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996, kde tým získal zlato v basketbalu.

Po ukončení sportovní kariéry v roce 2011 se O’Neal začal věnovat vedlejším činnostem, které při hraní basketbalu přerušil. Má na kontě několik hereckých titulů (naposledy ve filmu Po čem muži touží), vrátil se k rapování a vlastní podíly ve velkých společnostech, včetně Krispy Kreme a Papa John’s.

Král hokeje Wayne Gretzky

Během své dvacetileté kariéry je Gretzky jediným hráčem, který v jedné sezóně nasbíral více než 200 bodů (což se mu podařilo čtyřikrát), držitelem 61 rekordů NHL a hráčem pěti uznávaných hokejových týmů včetně New York Rangers. To vše dokázal chlapec, který své dovednosti trénoval na kluzišti na dvorku.

Po odchodu do důchodu v roce 1999 vyřadila NHL Gretzkyho číslo a stal se výkonným ředitelem kanadského mužského hokejového týmu pro olympijské hry 2002 a 2006. V současné době je společníkem a místopředsedou představenstva hokejového klubu Edmonton Oilers.

Plavec ověnčený medailemi, Michael Phelps

Kdo by tušil, že když se Michael Phelps v 15 letech kvalifikoval na olympijské hry, stane se nakonec nejúspěšnějším olympionikem všech dob? Na hrách v letech 2004, 2008, 2012 a 2016 získal 28 medailí.

Poté, co v roce 2016 ukončil plaveckou kariéru, vede v současnosti Nadaci Michaela Phelpse, kterou založil v roce 2008 a která se zaměřuje na propagaci zdravějšího životního stylu a rozvoj sportu. Je také členem správní rady společnosti Medibio, která se zaměřuje na poruchy duševního zdraví. Jinak se věnuje výchově tří synů s manželkou Nicole Johnsonovou.

Michael Jordan, další basketballová legenda

Jordan je nejlepším hráčem NBA, vyhrál šest titulů mistra NBA, šestkrát se stal nejužitečnějším hráčem NBA, odehrál 14 zápasů All-Star a jeho číslo 23 si nechaly vyřadit týmy Chicago Bulls a Miami Heat. A to je jen třešnička na dortu, protože krátce hrál také baseball a získal zlato na dvou olympijských hrách.

Po svém oficiálním odchodu do důchodu v roce 2003 zůstal Jordan v basketbalovém prostředí jako první bývalý hráč NBA, který má většinový podíl v týmu NBA, konkrétně v Charlotte Bobcats. Byl o něm také natočen dokumentární film s názvem The Last Dance, který měl premiéru v roce 2020.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články