Co je airsoft a repliky airsoftových zbraní?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
airsoft
Zdroj: Shutterstock

Střelecké sporty jsou stále populárnější a mezi nimi musíme zmínit také airsoft neboli ASG. To jsou dva termíny pro stejnou činnost, která je založena na použití replik zbraní. Airsoft je především skvělá zábava, se spoustou adrenalinu a mnoho lidí v něm najde zajímavý způsob trávení volného času. Proto si dnes stručně vysvětlíme o co v airsoftu jde a jak se připravit na naši první střílečku.

Základní principy airsoftu

Nejdůležitější v airsoftu jsou repliky zbraní – to jsou doplňky, které jako zbraně vypadají, ale nejsou nimi. Sice z nich můžete střílet, ale pouze s malými kuličkami z plastu nebo biologicky rozložitelných materiálů. Existují různé typy airsoftových her, jako je speedsoft nebo CQB hry, ale obecně řečeno – jde o souboj dvou týmů, které mezi sebou soupeří. Mohou si vžít do různých rolí a odehrávat tak válečné bitvy nebo činnosti jiných uniformovaných služeb. Proti sobě tak mohou stát Taliban a koaliční síly, případně teroristé a protiteroristické jednotky.

Každý účastník dané hry musí mít s sebou základní vybavení, které se skládá z airsoftové zbraně, airsoftové munice – v podobě kuliček a také ochranných brýlí. Bez takové sestavy se do hry nepustíme, ale vaše výbava samozřejmě může být i rozsáhlejší. Většinou k si ní hráči přidávají i další doplňky: masky, helmy, taktické oblečení nebo taktické vesty. Veškeré vybavení lze snadno objednat online přes internet a je k dispozici ve specializovaných obchodech, jako je Gunfire.com.

Repliky airsoftových zbraní jsou velmi rozmanité. Můžeme si vybrat modely, které přesně napodobují historické zbraně, např. airsoftové pistole, brokovnice a revolvery, ale i moderní pušky, samopaly a airsoftové sniperky. Existují dokonce repliky zbraní, které používají hrdinové sci-fi filmů nebo her. Všechny airsoftové zbraně se vyznačují velmi realistickým vzhledem, a proto dobře poslouží i sběratelům zbraní, lidem, kteří se zabývají rekonstrukcí historických bitev nebo třeba cosplayerům.

Pro koho je tento sport určen a jak se zúčastnit první akce?

Airsoft je sport, který hrají především milovníci vojenství a zbraní, ale tato témata nás vůbec nemusí zajímat, abychom si v něm našli něco pro sebe. Airsoft je také druh fyzické aktivity, protože při střílečkách musíte přece jen trochu běhat. Hrajeme v týmu, takže máme kontakt s dalšími lidmi. Důležitá je také strategie a schopnost předvídat soupeřovy tahy.

Pokud chceme zjistit, zda je airsoft sport pro nás, měli bychom si ho jednoduše vyzkoušet. V mnoha městech existují společnosti, které pořádají airsoftové střílečky. Můžeme si zapůjčit základní vybavení, projít krátkým školením v používání airsoftové zbraně a otestovat se během boje. Pokud se nám to nebude líbit, nic se nestane, za to tak můžeme najít nového koníčka.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články