Co je to HHC? V posledních měsících je na vzestupu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
HCC
Zdroj: Shutterstock

Podle některých uživatelů jsou účinky HHC déletrvající ve srovnání s THC. Pod zkratkou HHC se skrývá krkolomný název hexahydrokanabinol, který navozuje mírný pocit opojení, a nejen to. V následujících řádcích se na HHC jako takové zaměříme trochu podrobněji.

Rostliny konopí obsahují desítky různých kanabinoidů, což jsou chemické látky vyskytující se v rostlinách přirozeně. Příkladem kanabinoidů jsou tetrahydrokanabinol (THC) a kanabidiol (CBD). Nicméně některé kanabinoidy je možné syntetizovat, tedy vytvářet je uměle v chemickém procesu.

Právě v roce 1947 vytvořil chemik Roger Adams synteticky kanabinoid HHC, k čemuž použil přírodní THC. Z chemického hlediska je struktura HHC podobná struktuře THC, nicméně s tím rozdílem, že HHC má více vodíku. Ve srovnání s THC však HHC nemá v cyklohexylovém kruhu dvojné vazby. Pokud vám chemie není až tak blízká, zřejmě vám vysvětlení až tak moc neřekne.

Současný trh má k dispozici HHC květy a oleje či další produkty s velkou pravděpodobností obsahují synteticky získaný HHC. Samozřejmě se HHC vyskytuje i v rostlinách konopí, ovšem jen ve stopovém množství.

Jak HHC působí na organismus?

Bohužel, ještě není k dispozici dostatečné množství výzkumů, které by se zaměřovaly na to, jak působí HHC na lidský organismus. Podle některých uživatelů jsou však účinky podobné jako u THC.

Jaké jsou potenciální benefity HHC?

Prozatím není úplně jasné, jestli je HHC prospěšné, nebo nikoliv. HHC, stejně jako ostatní kanabinoidy, působí na endokanabinoidní systém, který reguluje důležité tělesné funkce, jako jsou spánek, nálada, chuť, k jídlu, paměť, reprodukce a plodnost.

Kanabinoidy ovlivňují tento systém vazbou na endokanabinoidní receptory, kdy HHC se váže na receptory CB1, které se nachází většinou v centrální nervové soustavě. Ještě ale není jasné, k jakým zdravotním přínosům a benefitům to povede.

Jsou při užívání HHC možné nežádoucí vedlejší účinky?

Co se týče nežádoucích účinků, jsou podobné jako u THC, a tedy úzkost, zmatenost, potíže s koordinací, sucho v ústech, nízký krevní tlak, ztráta paměti, zarudlé oči, pomalejší reakce a únava.

Je HHC legální?

Prozatím je HHC legální, protože je synteticky vyroben z konopí, což je v České republice povoleno. HHC najdete v komerčně dostupných výrobcích, jako jsou květy a oleje.

Na co byste se měli při výběru produktu zaměřit?

Pokud hledáte internetový obchod zaměřující se na HHC prodej, podívejte se na webovou stránku MiracleCBD.cz, kde najdete různé HHC produkty. Jedná se o renomovanou společnost.Související články