Co lze očekávat od trhu online hazardních her v roce 2022?

od Anna-Marie Rabová
3 minuty čtení
Komerční sdělení
online kasino
Zdroj: Shutterstock

Podle odhadů známé německé analytické společnosti Statista se v roce 2020 odhaduje celkový trh s hazardními hrami na 66,7 miliardy dolarů. Podle současných prognóz se objem tržeb v tomto odvětví do roku 2023 zvýší nejméně jedenapůlkrát. A pokud vezmeme v úvahu důsledky pandemie koronaviru, měl by být konečný výsledek ještě působivější. Vzhledem k tomu, že zisky klasických kamenných kasin v posledních letech výrazně poklesly, pochází naprostá většina příjmů z online hazardních her.

Stejné analytické studie tvrdí, že online hazardní hry se brzy stanou hlavním zdrojem příjmů herního průmyslu v Evropě i ve světě. Je to zcela logické, protože hazardní hry v moderních online kasinech pro hráče vypadají velmi pohodlně: není třeba nikam chodit, protože vaše oblíbená zábava je k dispozici i doma. Potřebujete pouze počítač nebo jakékoli mobilní zařízení a připojení k internetu.

Kromě toho online kasina nabízejí hráčům působivé bonusové programy a nejrůznější aktuální bonusy bez vkladu na https://ceskacasina.cz/ruleta-online/. Zkrátka si hrajte a bavte se. Chtějí-li hazardní společnosti těžit z tak rychlého růstu a dobývat nové segmenty trhu, musí jejich produkty rozhodně sledovat nové trendy v oboru.

Jaké trendy se pravděpodobně objeví již v roce 2022?

Je poměrně obtížné určit, které trendy jsou nejoblíbenější a do jaké míry by se mohly stát důležitou součástí online hazardních her právě teď. Povrchní znalost odvětví hazardních her a elementární chybné odhady mohou vést k závěru, že inovace, jako je virtuální realita a blockchain, budou muset v blízké budoucnosti toto odvětví zcela změnit. Ačkoli jejich potenciál je skutečně úžasný, skutečný obraz je mnohem složitější.

Koneckonců v přesvědčení, že trendy musí být nutně supertechnologické, mnoho prognostiků v oboru přehlíží tak známé a obyčejné věci, které mají skutečně nemalý vliv. Co dalšího můžeme v blízké budoucnosti očekávat na trhu online hazardních her? Pokusme se to analyzovat níže.

Jaké trendy by se mohly objevit již v roce 2022?

V současné době vyrostla celá generace hráčů, kteří milují hazardní hry, ale zároveň nikdy nebyli v klasickém kamenném kasinu a jeho estetika pro ně nehraje žádnou roli. Spotřebitelské návyky plně podporují a utvářejí dnešní odvětví online hazardních her a po jejich analýze můžeme zjistit, co můžeme očekávat v roce 2022.

Nejlepší soutěž

Díky širokému rozšíření internetu mají hráči obrovský výběr virtuálních herních prostředků i samotných výherních automatů, takže uživatelé jsou stále vybíravější. Provozovatelé hazardních her zase věnují stále větší pozornost věrnosti hráčů. Mnoho stávajících online kasin tak nabízí zákazníkům nejen výherní automaty různých typů, ale také různé bonusy, pojištění, cashback a nejrůznější další akce s hodnotnými cenami.

Legalizace

V poslední době se regulace hazardních her stává stále loajálnější a uživatelé často nedůvěřují portálům, které fungují nelegálně. To znamená, že přítomnost oficiální licence pro online kasina se nyní stala normou. I v zemích, jako je Polsko, Česká republika a Ukrajina.

Používání kryptoměn

Stále více herních zdrojů po celém světě začíná používat různé kryptoměny jako platební prostředek. Většina hráčů dává přednost tomuto typu platby kvůli jejímu pohodlí, anonymitě a absenci bankovní kontroly. Úřady v mnoha zemích, kde jsou kryptoměny zakázány, v současné době pracují na přijetí nové legislativy, takže je docela pravděpodobné, že se tento typ plateb v roce 2022 rozšíří plošně.

Mobilní hazardní hry

Mobilní aplikace dnes nejsou o nic méně populární než desktopové verze herních portálů. Důvodem je, že stále více lidí přistupuje k internetu z mobilních zařízení. Lze předpokládat, že v nepříliš vzdálené budoucnosti překročí návštěvnost mobilních kasin návštěvnost online verzí.

Živé hraní

Stále oblíbenější jsou živé hry se skutečnými krupiéry. Je zřejmé, že hráči chtějí zažít vzrušení a cítit nepopsatelnou atmosféru skutečného kasina, ale zároveň nechtějí opustit svou komfortní zónu (zejména proto, že offline kasina nejsou přítomna v každém městě).

Další technické hry

Tradiční hrací automaty se pomalu stávají minulostí, protože je stále obtížnější překvapit novou generaci hráčů v nové sestavě. Vývojáři proto musí hledat nové možnosti technických řešení. Hry s virtuální realitou začínají být velmi populární stejně jako hry se sadou funkcí, jako jsou speciální symboly, bonusová kola, bezplatná kola, kaskádové výhry atd.

Souhrn

Lze konstatovat, že trh s online hazardními hrami aktivně roste a v příštích několika letech bude růst i nadále. Kdykoli se v určité oblasti objeví nový trend, je nutné z něj vytěžit maximum. To znamená, že je třeba podrobně posoudit, jak lze jednotlivé inovace zahrnout do návrhů moderních provozovatelů, aby měly smysl pro skutečné hráče.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články