Dali jste si novoroční předsevzetí? S našimi 5 tipy budete blíž k jejich splnění!

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
dieta predsevzeti
Zdroj: Shutterstock

Nový rok mnozí považují za začátek další kapitoly života a za ideální období na stanovení si nejrůznějších cílů. Patříte k nim i vy? Pak jste si nejspíš dali nějaká předsevzetí. Jenže ta se, jak je velmi dobře známo, mnohem snáze vymýšlejí než dodržují.

Nenechte se odradit děsivými statistikami, jež hlásají, že u drtivé většiny lidí se po plnění velkých plánů už během prvního týdne zapráší. Máme pro vás 5 tipů, které vám u nich pomohou vydržet!

1. Najděte si své proč

Ať už si přejete osvojit si nový návyk či se jiného zbavit, potřebujete znát své „proč“. Není sice špatně zkoušet to, co jste viděli na sociálních sítích a u kamarádky, stavět si ale na podobných věcech svá novoroční předsevzetí není moc efektivní.

Vaše přání a cíle by totiž měly vycházet hlavně z vás samých. Motivace je dost pomíjivá věc a jakmile opadne, je to právě onen důvod, co vás požene dál. Jakmile není dostatečně silný, hrozí, že budete sami ze sebe zklamaní.

2. Méně znamená více

Vymysleli jste si desítky obrovských předsevzetí? Raději trochu zpomalte. U těch větších je totiž mnohem lepší soustředit se pouze na jedno či dvě.

Naložit si mnoho na jeden talíř může být děsivé i vyčerpávající. Zvláště u zvyků, co vyžadují více času a větší úsilí. Je přirozené chtít všechno najednou, bohužel to však není úplně reálné.

3. Rozdělte cíl na menší krůčky

Jestli se do všeho chcete vrhnout po hlavě, dost možná si zaděláváte na průšvih. Velké a radikální kroky jsou jeden z důvodů, proč většina novoročních předsevzetí selhává.

Jakmile si tedy vyberete, na co se chcete soustředit, rozdělte si cíl na několik menších. Přestože se vám to může zdát zbytečné, bude pro vás jednodušší u všeho vydržet a splnění každého kroku vám navíc zvedne sebevědomí.

4. Poučte se z minulosti

Zkoušeli jste si podobný cíl splnit už dříve, ale bez úspěchu? Zamyslete se nad tím, proč to nevyšlo. Co vám tehdy pomáhalo a co vás naopak brzdilo? Klidně si vše rozepšite se pokuste se mezi jednotlivými body najít nějaký vzorec. Poučení si samozřejmě můžete vzít i z věcí, na nichž jste pracovali a jež se vám povedly.

5. Změna je proces

Jestli se snažíte změnit nějaký nezdravý návyk, pamatujte si, že nejspíš trvalo pár let, než jste si ho vytvořili. Nemůžete tedy čekat, že se ho zbavíte za den, týden nebo měsíc. Buďte proto trpěliví a uvědomte si, že je v pořádku občas šlápnout vedle a udělat krok zpátky. Změna životního stylu a plnění novoročních předsevzetí přece jen nejsou závod.

Vyhrajte miliony

Je vaším předsevzetím zbohatnout? Povést se vám to může díky loterii. Zkuste třeba Šťastných 10, kde jste už za pár kaček ve hře o miliony. Vstupenku do losování si zajistíte během chvilky online na pár kliknutí.

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články