Dělení materiálů jde vpřed extrémní rychlostí. Jaké technologie musíte mít?

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
Rezani kovu
Zdroj: Shutterstock

Česká republika je ve světě známá hlavně díky svým schopnostem v oblasti kovovýroby. Důkazem jsou stovky šikovných firem, jejichž výrobky dennodenně končí ve všech částech světa. V tomto vysoce konkurenčním odvětví je důležité neustále zapojovat nové technologie, což platí především pro dělení materiálů. Jaké stroje musíte mít?

Laserové řezání

Mezi nejvýhodnější metody dělení bezesporu patří řezací laser, který předbíhá svou starší konkurenci ve všech ohledech. Největším tahákem je bezkontaktní práce, díky čemuž snížíte opotřebení nástroje na úplné minimum, stejně jako ulehčíte upínání obrobků. Zároveň předejdete jejich deformacím kvůli mechanickému namáhání. Za zmínku stojí především zařízení značky Laser Eagle.

Laser Eagle nás zaujal technologickou úrovní, rychlostí a přesností. Velkým benefitem je ohromná variabilita tvarů a úhlů, které dokáže daný stroj zajistit. Výkonný laser řeže extrémně přesně a svižně, a to bez zbytečného zahřívání podkladu. Zkušení řemeslníci ocení i přímé lineární pohyby ve všech osách a maximální zrychlení až 3G.

Investice do budoucnosti

Nejspíše vám je jasné, že takto vychytaný vynález bude poněkud nákladný. Pokud jej však budete pravidelně používat, velmi rychle se vám investice nejen vrátí, ale zároveň podstatně zvýšíte své zisky. Nejdříve je nutné vybrat si ideální typ pro vaše konkrétní účely.

Na českém trhu daná zařízení dodává známá firma Canmet, na jejíchž internetových stránkách ihned najdete laserové řezací stroje Eagle, stejně jako veškeré podrobnosti ohledně jejich funkcí. Podíváte-li se pořádně, zjistíte, že zmíněná společnost disponuje výhradním zastoupením pro patnáct světoznámých výrobců strojů všeho druhu. Samozřejmostí je i poctivé zaškolení, servis a další dodatkové služby.Související články