Jaký koordinátor BOZP spolehlivě vzdělá vaše zaměstnance?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
Online kurz
Zdroj: Shutterstock

Ať už podnikáte v libovolném odvětví, vždy se musíte starat o průběžné vzdělávání svých zaměstnanců. Na jedné straně se jedná o zákonnou povinnost, na straně druhé díky tomu zlepšíte jejich produktivitu. Kdo vám se vším pomůže?

Společnost PREVENT: Spolehlivý koordinátor BOZP

Oblast bezpečnosti práce je tak složitý obor, že se musíte spokojit jen s komplexními službami. Jinak se z toho zblázníte. V tomto ohledu stojí za zmínku hlavně jedna z největších tuzemských společností PREVENT.

Tito odborníci se svému odvětví věnují již déle než 28 let, přičemž v současnosti na jejich péči spoléhá přes 5 000 českých firem. Výsledkem je přes 800 000 proškolených zaměstnanců ročně, stejně jako více než 1 000 auditů za totožné období. Zvládají jak koordinaci BOZP a PO, poradenství, audity, tak i pracovnělékařské služby a další činnosti. Jak vypadá jejich systém vzdělávání?

Moderní online kurzy

Co se týče základního školení ohledně bezpečnosti práce a požární ochrany, daní odborníci provozují vlastní LMS platformu s názvem INSTRUCTOR.

Jedná se o learning management online systém, v němž můžete svým zaměstnancům kliknutím myši kdykoliv rozdat online kurzy s certifikátem na nejrůznější témata. Po jejich dokončení platforma automaticky vyhodnotí odpovědi, udělí certifikace a rozešle příslušné reporty. Zároveň si sama umí hlídat termíny a ve správných časech zasílat notifikace.

V rámci zmíněné aplikace zároveň vaši zaměstnanci získají nonstop přístup k firemní knihovně. Díky tomu se budou moci poctivě připravit na veškeré zkoušky a sami zvýšit svou kvalifikaci.

BOZP a PO online samozřejmě počítá i se školením řidičů, informační a kybernetickou bezpečností, ochranou životního prostřední, základy první pomoci, naukou o elektrických zařízeních a podobně. Jedná se tak o multioborový nástroj, který využije každý podnikatel.

Pokročilé firemní vzdělávání

Tím se dostáváme k druhé e-learning platformě, jež se jmenuje EDUNIO. Ta je vhodná spíše pro větší společnosti, jejichž zaměstnanci musí disponovat pokročilejšími znalostmi. Zde přichází na řadu spíše kompletní firemní e-learning šitý na míru.

Budete si moci snadno sestavit / nechat sestavit pravidelné webináře i vlastní specializované e-kurzy na konkrétní problematiku. I v tomto případě se samozřejmě dočkáte certifikátů, firemní knihovny i propojení s celofiremním systémem.

Zajímá vás, jak vlastně zmíněné platformy vypadají, fungují a kolik stojí? Pak se mrkněte na webové stránky společnosti PREVENT, které najdete pod vloženými odkazy. Zajisté vás potěší, že si budete moci nezávazně vyzkoušet testovací demoverze zcela zdarma. Poté se sami rozhodnete, jestli vám automatizace firemního vzdělávání přijde jako dobrý nápad.Související články